دکوراسیون صنعتی ، یکی از جذاب ترین روندهای دکوراسیون دوره گذشته ، از جمله نمونه هایی است که جلوه های مدرن در فضاهای نشیمن کلاسیک را ایجاد می کند. در این مقاله بهترین نکاتی که می توانید برای طراحی داخلی الهام بگیرید را با شما به اشتراک می گذاریم. با خواندن این مطلب می توانید فضای زندگی رویایی خود را به واقعیت تبدیل کنید.


این روند جدید دکوراسیون که از نیمه دوم قرن بیستم رایج شده ، همانطور که از نام آن پیداست از فضاهای صنعتی الهام گرفته شده که با بافت شهر همپوشانی دارند. اما دکوراسیون صنعتی چیست؟ چه عناصر دکوری می تواند سبک دکوراسیون صنعتی را به خانه شما بیاورد؟

دگرگونی در فضاهای زندگی ؛ دکوراسیون صنعتی

دکوراسیون صنعتی چیست؟

دکوراسیون صنعتی یکی از سبک های دکوراسیونی است که با وجود اینکه بیش از پنجاه سال پیش وارد زندگی ما شده است به تازگی تاثیرات آن را در معماری داخلی مشاهده کرده ایم.

دکوراسیون صنعتی به عنوان یک سبک طراحی داخلی بر اساس تبدیل مکان هایی مانند کارخانه ها ، کارگاه ها یا انبارها به فضای نشیمن عمل کرده است.

با نگاهی به تاریخچه دکوراسیون صنعتی ، اشتباه نیست اگر بگوییم که آغاز آن در انبارها و کارخانه های نادیده گرفته شده در نیویورک اتفاق افتاد که از دهه 1950 با فرهنگ منحصر به فرد خود توجه ها را به خود جلب می کرد.

سبک صنعتی که برای اولین بار در تاریخ از طریق پروژه های معماران مقیم ایالات متحده آمریکا در سال 1947 با آن مواجه شدیم ، با گذشت زمان رایج شد و به یکی از کاربردی ترین انواع دکوراسیون در منازل و محل کار در سراسر جهان تبدیل شد.

دکوراسیون صنعتی که می توان آن را نوعی پروژه تحول نیز نامید ، به جای اینکه تنها با عناصر تزئینی تکمیل شود ، نشان دهنده ویژگی های مکانی است که در آن قرار دارد.

سبک صنعتی که از اولین دوره پیدایش تاکنون دستخوش تغییرات مختلفی شده است ، به معماری صنعتی کمک کرده تا ارزش بیشتری پیدا کند و همچنین محیطی را برای تولید انواع مبلمان برای استفاده در دکوراسیون صنعتی آماده نماید.

دگرگونی در فضاهای زندگی ؛ دکوراسیون صنعتی

اقلام دکوراسیون صنعتی چیست؟

درست مانند سبک های مختلف دکوراسیون عناصر مکملی نیز در دکوراسیون صنعتی به چشم می خورد.

دکوراسیون صنعتی که در دوره اول پذیرش عموماً در مناطقی مانند انبارها و کارخانه ها استفاده می شد ، اکنون نه تنها در چنین مکان هایی ، بلکه در مناطق مختلف معماری مانند آپارتمان ها ، خانه های مستقل ، محل کار و … کاربرد پیدا کرده است.

بر خلاف سایر سبک های دکوراسیون ، ویژگی های فضای سبک صنعتی عناصر اساسی دکوراسیون را تشکیل می دهد. در این راستا می توان عناصری را که باید در مناطقی که باید مطابق با سبک صنعتی تزئین شود را به شرح زیر فهرست کرد ؛

لوله های تهویه و لوله کشی

لوله های قدیمی بخاری

آجر و بتن

تیرهای قدیمی

بافت های خشن

سقف بلند

یک فضای داخلی بزرگ

با تکمیل این موارد که باید در فضای داخلی گنجانده شود با ایده های دکوراتیو که از آنها الهام می گیرید ، فضاهایی که برای سبک صنعتی رویاهای خود مناسب ترین هستند را می توانید ایجاد کنید.

بنابراین ، پیشنهادات تزئینی که الهام گرفته از سبک صنعتی را برای فضاهای نشیمن شیک راهنمایی می کند چیست؟ پاسخ این سوال را می توانید در ادامه مقاله ما بیابید.

دگرگونی در فضاهای زندگی ؛ دکوراسیون صنعتی

پیشنهادات دکوراسیون صنعتی که می توانید از آنها الهام بگیرید

با بررسی پیشنهادات ما برای تغییر دکوراسیون منزل مطابق با سبک صنعتی ، می توانید ایده هایی را که برای بافت کلی خانه شما مناسب تر است را زنده کنید و سبک صنعتی را به فضاهای زندگی خود بیافزایید.

دیوارهای بتنی و آجری

مهم ترین نکته ای که باید در مورد فضاهای صنعتی بدانید این است که این فضاها باید در حین تزئین طبیعی بودن خود را حفظ کنند.

اگر قصد دارید آپارتمانی را به سبک صنعتی تزیین کنید ، آوردن عناصر صنعتی به فضای زندگیتان مفید خواهد بود.

خرید 35 مدل سینی چای فانتزی و مدرن [پرفروشترین مدلها ] قیمت جدید

در این راستا می توانید دیوارهای خانه خود را با آجر بپوشانید و به آنها کمک کنید تا با سایر وسایل تزئینی یکدیگر را تکمیل کنند. علاوه بر این ، استفاده از بتن در میان رایج ترین عناصر در مناطق صنعتی خودنمایی می کند.

دیوارهای بتنی گچ کاری شده که دارای تغییر رنگ هستند ، می توانند بعد جدیدی به دکوراسیون خانه ببخشند.

دگرگونی در فضاهای زندگی ؛ دکوراسیون صنعتی

خاکستری و سایه های آن

هنگامی که نمونه‌های دکوراسیون صنعتی بررسی می‌شوند ، مشاهده می‌ گردند که تناژ رنگ به عنوان رنگ غالب عموماً خاکستری است.

به همین دلیل رنگ هایی که باید در دکوراسیون منزل یا محل کار استفاده شود باید خاکستری و تناژهای آن باشد. علاوه بر خاکستری می توان آن را همراه با تناژهای مکمل مانند سبز نیز استفاده کرد.

شما می توانید یک پالت رنگ خاکستری را در مبلمانی که انتخاب کرده اید بگنجانید و برای افزودن رنگ به رنگ های خاکستری می توانید با انتخاب رنگ هایی مانند شرابی ، سبز و زرد در اکسسوری های مکمل مانند فرش و بالش ، کنتراست شیکی ایجاد کنید.

دگرگونی در فضاهای زندگی ؛ دکوراسیون صنعتی

جزئیات فلز و چوب

چوب که مهم ترین نماینده سبک روستیک است و فلز که اغلب در دکوراسیون مدرن استفاده می شود نیز از ملزومات سبک صنعتی هستند. در این راستا به شما توصیه می کنیم مبلمان چوبی غنی شده با جزئیات فلزی را انتخاب کنید.

مبلمان چوبی که طبیعی بودن خود را حفظ می کند و هزاران بافت دارد ، به خانه شما گرما می بخشد.

ست ناهارخوری که در آن خطوط یکپارچه سازی با جزئیات مدرن در کنار هم قرار می گیرند را می توان به عنوان نمونه ای از مبلمان به دکوراسیون صنعتی به حساب آورد. مبل با پایه های فلزی نیز می تواند برای فضای داخلی که دکوراسیون صنعتی بر آن حاکم است ایده آل باشد.

اگر می خواهید سبک صنعتی را در آشپزخانه خود بگنجانید ، سیستم های قفسه فلزی و کابینت های فلزی تکمیل شده با چوب پیشنهاد کاربردی مناسبی برای سبک صنعتی خواهند بود.

دگرگونی در فضاهای زندگی ؛ دکوراسیون صنعتی

عناصر روشنایی صنعتی

انتخاب محصول نورپردازی مناسب در داخل ساختمان برای برجسته شدن نوع دکوراسیون از اهمیت حیاتی برخوردار است. پرمصرف ترین محصول روشنایی در فضاهای صنعتی لامپ است.

علاوه بر این ، نورهای نقطه ای را می توان به عنوان نمونه ای از عناصر روشنایی نشان داد که می توانند در نقطه نورپردازی فضا استفاده شوند.

خرید 42 مدل استخر بادی کودک [ اینتکس ] استخر خانگی

از سوی دیگر ، لامپ های آویز ، از جمله نورپردازی هایی هستند که در مکان هایی که سعی می شود سبک صنعتی منعکس شود ، استفاده می گردند.

دگرگونی در فضاهای زندگی ؛ دکوراسیون صنعتی

مبلمان و لوازم چرمی

درست مانند چوبی که طبیعی بودن خود را حفظ می کند ، چرم کهنه یکی از محبوب ترین نمونه های تزئینی در دکوراسیون صنعتی است.

صندلی راحتی چرمی ، جا روزنامه و مجلات یا پاف از وسایل ضروری در فضاهای نشیمن صنعتی به شمار می آیند.

مبلمان چرمی که در دکوراسیون صنعتی استفاده خواهید کرد ; به فضای داخلی خود سرزندگی می بخشد.

دگرگونی در فضاهای زندگی ؛ دکوراسیون صنعتی

سخن آخر

در این مقاله پیشنهاداتی را برای الهام گرفتن از دکوراسیون صنعتی منزل و محل کارتان فهرست کرده ایم. برای یافتن مناسب ترین انواع مبلمان به سبک صنعتی در دکوراسیون داخلی خود می توانید به سایت ما مراجعه کنید.

دگرگونی در فضاهای زندگی ؛ دکوراسیون صنعتی

تصاویر بیشتر:

دگرگونی در فضاهای زندگی ؛ دکوراسیون صنعتی

دگرگونی در فضاهای زندگی ؛ دکوراسیون صنعتی

دگرگونی در فضاهای زندگی ؛ دکوراسیون صنعتی

خرید 39 مدل گلدان چوبی بسیار شیک + قیمت عالی

دگرگونی در فضاهای زندگی ؛ دکوراسیون صنعتی

دگرگونی در فضاهای زندگی ؛ دکوراسیون صنعتی

دگرگونی در فضاهای زندگی ؛ دکوراسیون صنعتی

دگرگونی در فضاهای زندگی ؛ دکوراسیون صنعتی

دگرگونی در فضاهای زندگی ؛ دکوراسیون صنعتی

دگرگونی در فضاهای زندگی ؛ دکوراسیون صنعتی

دگرگونی در فضاهای زندگی ؛ دکوراسیون صنعتی

دگرگونی در فضاهای زندگی ؛ دکوراسیون صنعتی

دگرگونی در فضاهای زندگی ؛ دکوراسیون صنعتی

 • تلگرام
 • واتساپ

دکوراسیون بازیافتی از جمله موضوعات مورد علاقه کسانی است که می خواهند برای حفاظت از آینده جهان و طبیعت اقدام کنند. با پروژه های بازیافت خلاقانه ای که می توان به راحتی در خانه انجام داد ، هم می توان اساس یک سرگرمی دلپذیر را شکل داد و هم به محیط زیست کمک کرد. اگر شما هم به این موضوع علاقه مند هستید این مقاله را تا آخر دنبال کنید.

وقتی دکوراسیون بازیافتی را زنده می کنید ، فقط به کمی خلاقیت و تحقیق و بررسی پروژه های قبلی نیاز دارید. پس از آن می توانید با ترکیب ایده هایی که دوست دارید با خلاقیت و مهارت خود به بازیافت کمک کنید. شما می توانید با آنچه تولید می کنید در دکوراسیون منزل خود تفاوت ایجاد کنید.

در این راستا می توانید با بازیافت مواد زایدی که در اختیار دارید به منظور کمک به آینده جهان از استفاده بهینه از منابع طبیعی حمایت کرده و گام بلندی در جهت اتخاذ سبک زندگی پایدار بردارید.

ایده های خلاقانه بازیافت برای خانه شما

با افزایش مصرف زباله ، آلودگی محیط زیست روز به روز در حال افزایش است. این موضوع به زودی باعث یک بحران جهانی آب و هوا می شود. با ایده‌های دکوراسیون بازیافتی خلاقانه ، می‌توانید فردی آگاه به محیط زیست باشید و از منابع طبیعی محافظت کنید. در اینجا 8 ایده بازیافت وجود دارد که می توانید به راحتی در خانه های خود پیاده سازی کنید.

ایده های بازیافت که می توانید در دکوراسیون خانه به کار ببرید

تزیین دیوار با صفحات مقوایی

از آنجایی که صفحات کاغذ یا مقوا محصولات قابل بازیافت هستند ، آنها را می توان به عنوان نمونه هایی از موادی که رایج ترین دکوراسیون بازیافتی هستند ، ارائه داد. به عنوان نمونه می توان پروژه های بشقاب دیواری را که اخیراً بسیار پرطرفدار شده است ، با صفحات کاغذ باطله ساخت.

شما می توانید بشقاب های مقوایی را که برش داده اید به اشکال مختلف مانند ماهی ، گل یا قلب رنگ آمیزی کرده و به دیوار آویزان کنید و  به دکوراسیون اتاق کودک رنگ ببخشید. علاوه بر این ، با کشیدن الگوهای مختلف بر روی صفحات مقوایی ، می توانید آنها را به فرمتی متفاوت تبدیل کرده و دیوارهای خود را با دکوراسیون بازیافتی تزئین کنید.

ایده های بازیافت که می توانید در دکوراسیون خانه به کار ببرید

گلدان های مینیاتوری ساخته شده با لامپ

بازیافت لامپ ها با استفاده مجدد از شیشه و فلز به کار رفته در ساخت آنها از آلودگی محیط زیست جلوگیری می کند. سوال اینجاست که چگونه می توان از لامپ ها یه عنوان دکوراسیون بازیافتی استفاده مجدد کرد؟

لامپ های سوخته شده یا غیرقابل استفاده را می توان در پروژه های مختلف بازیافت با حذف رشته های داخل استفاده کرد. شما می توانید با قرار دادن گیاهان ریز در یک لامپ خالی شده یک گلدان مینیاتوری بسازید.

قیمت خرید 38 مدل دستگاه تست قند خون و دیابت [ گلوکومتر ] با تخفیف

علاوه بر این ، در صورت تمایل می توانید چند پیاز که دیگر قابل استفاده نیست را با یک طناب نازک حصیری بپیچید و به عنوان وسیله تزئینی به دیوارهای خود آویزان کرده و یا می توانید درخت کاج خود را در کریسمس تزئین کنید.

ایده های بازیافت که می توانید در دکوراسیون خانه به کار ببرید

قفسه های کتاب کاربردی با جعبه های چوبی

جعبه های چوبی سبزیجات و میوه از جمله مواردی هستند که قابل بازیافت و استفاده در دکوراسیون بازیافتی هستند. می توانیم ایده های آنها را به شرح زیر فهرست کنیم:

بسته به اندازه اتاقی که قرار می دهید ، می توانید یک کتابخانه شیک و کاربردی با چند جعبه میوه چوبی بسازید به طوری که کنار هم یا روی هم قرار گیرند. شما می توانید با رنگ آمیزی جعبه های میوه به رنگ های رنگارنگ یا با رنگ های مناسب با رنگ های خانه خود ، یکپارچگی هماهنگ تری به دست آورید.

ایده های بازیافت که می توانید در دکوراسیون خانه به کار ببرید

پیشنهاد دیگر برای استفاده از جعبه های چوبی میوه و سبزیجات به عنوان دکوراسیون بازیافتی این است که برای وسایلی که نمی خواهید آنها را در خانه آویزان کنید اما جایی برای نگهداری آنها پیدا نمی کنید ، مکان های مناسبی برای نگهداری آنها ایجاد کنید.

بسته به اندازه جعبه هایی که پیدا می کنید ، می توانید از آن ها هم برای اسباب بازی ها و وسایل دیگر در اتاق کودکان و هم برای نگهداری مجلات ، روزنامه ها و کتاب ها در اتاق نشیمن و اتاق نشیمن استفاده کنید.

ایده های بازیافت که می توانید در دکوراسیون خانه به کار ببرید

محصولات روشنایی با بطری های شیشه ای

شما می توانید در فضای داخلی خود از بطری‌های شیشه‌ای به عنوان دکوراسیون بازیافتی استفاده کنید.

با قرار دادن چراغ های ال ای دی داخل بطری شیشه ای می توانید آن را روی پاتختی خود قرار دهید و هنگام مطالعه کتاب از نور آن بهره مند شوید.

علاوه بر این به کمک اره می توانید ته بطری را بریده و زیر و رو کنید تا از آن به عنوان چراغ روغن استفاده کنید. قسمت دیگر بطری را زیر و رو کرده و یک شمع ریز داخل آن قرار دهید و می توانید این قسمت را به عنوان جا شمعی در زیباترین گوشه خانه خود به نمایش بگذارید.

همچنین می‌ توانید برای دکوراسیون بازیافتی شمع‌ های شیک را در شیشه‌ هایی که دیگر استفاده نمی‌ کنید قرار دهید و پس از بستن درب آن‌ها را در گوشه‌ای مناسب از باغ یا پاسیو خود آویزان کنید.

ایده های بازیافت که می توانید در دکوراسیون خانه به کار ببرید

فضاهای ذخیره سازی جعبه کفش

جعبه‌ های کفش یا جعبه‌ های خالی که دیگر مورد استفاده قرار نمی‌گیرند ، یک ماده بازیافت عالی برای دکوراسیون بازیافتی هستند که به شما کمک می‌کنند تا آشفتگی‌های خانه را از بین ببرید و نظمی را که می‌خواهید در خانه خود ایجاد کنید.پس از انتخاب جعبه‌ های با اندازه مناسب ، می‌ توانید به دلخواه روی آن‌ها را با کاغذ بپوشانید و اسباب‌بازی‌های کودک یا وسایلی که دوست ندارید در خانه باشند را قرار دهید و ظاهری مرتب داشته باشید.

41 مدل بهترین میز جلو مبلی گرد مدرن [ با قیمت ارزان ] + خرید

از طرف دیگر ، اگر می خواهید از مواد قابل بازیافت بیشتری در پروژه خود استفاده کنید ، می توانید با گذراندن یک طناب حصیری بین چوب های چوبی که روی جعبه چسبانده اید در فواصل زمانی ، سبدی داشته باشید که هم شیک و هم کاربردی باشد.

ایده های بازیافت که می توانید در دکوراسیون خانه به کار ببرید

ابزار تمیز کردن با مسواک های فرسوده

با توجه به اینکه طبق توصیه دندانپزشکان باید هر 3 ماه یکبار مسواک ها را تعویض کنید ، می توانید مسواک های قدیمی خود را به وسیله ای تبدیل نمایید که به جای دور ریختن آن ها، هنگام نظافت منزل از آنها استفاده کنید.

با مسواکی که دیگر استفاده نمی کنید ، می توانید قسمت هایی مانند کاشی ها و درزهایی که مسواک های بزرگ نمی توانند به آنها دسترسی پیدا کنند را تمیز کنید.

ایده های بازیافت که می توانید در دکوراسیون خانه به کار ببرید

 اسباب بازی با جوراب های فرسوده

با جوراب هایی که دیگر قابل استفاده نیستند می توانید اسباب بازی های فوق العاده ای بسازید که بچه ها را خوشحال کند.

برای این کار کافی است جوراب‌ها را مطابق شکل‌هایی که فکر می‌کنید بچه‌ها دوست دارند ، ببرید و با مقداری پنبه پر کنید و سپس بدوزید.

ایده های بازیافت که می توانید در دکوراسیون خانه به کار ببرید

گلدان های شیک با چوب های چوبی

با دکوراسیون بازیافتی که به کمک خلاقیت خود ترکیب می‌کنید ، می‌توانید به دلخواه گلدان‌ هایی را برای گیاهان خود در خانه آماده کنید. علاوه بر این ، در حین اجرای این ایده ها ، می توانید با استفاده از بیش از یک ماده قابل بازیافت به آینده جهان کمک کنید.

شما می توانید از یک قوطی حلبی به عنوان گلدان استفاده کنید یا می توانید به عنوان بطری آب برای حیوان خانگی بهره بگیرید.

سپس باید با چسباندن چوب روی موادی که انتخاب کرده اید ، پایه گلدان را تشکیل دهید. در نهایت می توانید با تزیین گلدان با مهره های چوبی یک سبک مدرن ایجاد کنید.

ایده های بازیافت که می توانید در دکوراسیون خانه به کار ببرید

تصاویر بیشتر:

ایده های بازیافت که می توانید در دکوراسیون خانه به کار ببرید

ایده های بازیافت که می توانید در دکوراسیون خانه به کار ببرید

ایده های بازیافت که می توانید در دکوراسیون خانه به کار ببرید

ایده های بازیافت که می توانید در دکوراسیون خانه به کار ببرید

قیمت 41 مدل حوله استخری با جنس عالی + خرید آنلاین

ایده های بازیافت که می توانید در دکوراسیون خانه به کار ببرید

ایده های بازیافت که می توانید در دکوراسیون خانه به کار ببرید

ایده های بازیافت که می توانید در دکوراسیون خانه به کار ببرید

ایده های بازیافت که می توانید در دکوراسیون خانه به کار ببرید

ایده های بازیافت که می توانید در دکوراسیون خانه به کار ببرید

ایده های بازیافت که می توانید در دکوراسیون خانه به کار ببرید

ایده های بازیافت که می توانید در دکوراسیون خانه به کار ببرید

 • تلگرام
 • واتساپ

نصب دریچه کولر کار سختی نیست اما یک سری ریزه کاری‌ها دارد که در صورت دانستن آنها، کارتان بسیار آسان‌تر خواهد شد. اگر روی کانال کولر دریچه نصب نکرده‌اید بهتر است هر چه زودتر این کار را انجام دهید چون علاوه بر هدایت بهتر هوای خنک در خانه، ظاهری زیبا به دیوار خانه داده و جلوی ورود گرد و خاک اضافه را نیز خواهند گرفت. دریچه‌های مدرن و امروزی طوری طراحی شده‌اند که علاوه بر کارایی بالا، ظاهر بسیار زیبایی هم دارند. کار نصب دریچه کولر اصلاً سخت نبوده و وقت زیادی هم از شما نمی‌گیرد. در ادامه به طور کامل در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد. لطفاً تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

آموزش روش نصب دریچه کولر دیواری در شش مرحله ساده و سریع

آموزش روش نصب دریچه کولر دیواری در شش مرحله ساده و سریع

قدم اول: اندازه گیری کانال

اولین کاری که باید انجام بدهید، برداشتن متر و اندازه گیری ابعاد کانال است. با این کار اندازۀ دریچه‌ای مناسب برای کانال‌تان را پیدا خواهید کرد.

آموزش روش نصب دریچه کولر دیواری در شش مرحله ساده و سریع

قدم دوم: عوض کردن دریچه قبلی

اگر قصد تعویض دریچه کولر با مدلی جدیدتر و زیباتر را دارید، باید با پیچ گوشتی، پیچ‌های دریچه را باز کنید. ابتدا پیچ‌های بالای دریچه و سپس پیچ‌های پایین را باز کرده و با یک دست خود دریچه را از داخل کانال درآورید.

آموزش روش نصب دریچه کولر دیواری در شش مرحله ساده و سریع

آموزش روش نصب دریچه کولر دیواری در شش مرحله ساده و سریع

آموزش روش نصب دریچه کولر دیواری در شش مرحله ساده و سریع

صفحه جدید ما را دنبال کنید

قیمت خرید 26 مدل کولر آبی پرفروش امسال [ ایرانی و خارجی ] قیمت جدید

قدم سوم: اندازه گیری ابعاد داخل کانال

دانستن ابعاد داخل کانال به شما کمک خواهد کرد تا اندازه دریچه را درست انتخاب کنید. در نتیجه بار دیگر متر را برداشته و اینبار از داخل کانال اندازه بگیرید. کانال‌های کولر اندازه استانداردی نداشته و هر بار ممکن است در اندازه متفاوتی برش بخورند. اگر دریچه قبلی را تعویض کردید، بهتر است اندازه قسمتی که داخل کانال قرار می‌گیرد (بدون در نظر گرفتن لبه آهنی دریچه) را نیز بدانید.

آموزش روش نصب دریچه کولر دیواری در شش مرحله ساده و سریع

آموزش روش نصب دریچه کولر دیواری در شش مرحله ساده و سریع

قدم چهارم: تمیز کردن گرد و خاک

حالا که در حال نصب دریچه کولر هستید، فرصت بسیار مناسبی برای تمیز کردن گرد و غبار داخل کانال کولر ایجاد شده است. اگر این خاک‌ها مرتب تمیز نشوند، تمام آنها به داخل خانه نفوذ کرده و باعث ایجاد حساسیت و آلرژی خصوصاً در اتاق کودکان و خردسالان خواهند شد. ابتدا با یک جاروبرقی خاک و ذرات درشت داخل کانال را جمع کرده و سپس با یک دستمال خیس یا نم‌دار هر چهار جهت کانال کولر را تا جایی که دستتان می‌رسد تمیز کنید. البته بیشتر خاک در همین منطقه جمع می‌شود چرا که با ایستادن هوا پشت دریچه، خاک‌های معلق در جریال هوا داخل کانال فرود می‌آیند.

آموزش روش نصب دریچه کولر دیواری در شش مرحله ساده و سریع

قدم پنجم: آماده کردن پیچ‌های جدید

دریچه کولر جدید معمولا پیچ‌های کوچکتری نسبت به مدل‌های قدیمی‌تر دارد. سوراخ‌های قدیمی روی دیوار ممکن است کمی برای پیچ‌های جدید بزرگ باشد، اگر این طور است باید از رول پلاک برای سفت کردن و چفت شدن پیچ‌ها استفاده کنید. با این کار دریچه کولر کاملا به دیوار چفت شده و خطر افتادن آن در دورهای بالای کولر، بسیار پایین خواهد آمد. اگر پیچ‌های شما بزرگ بود یا اینکه جای سوراخ‌های دریچه جدید با دریچه قدیمی همخوانی نداشت، باید با کمک دریل شارژی یا برقی، سوراخ‌های جدید در بالا و پایین کانال ایجاد کنید.

قیمت خرید 40 مدل کولر گازی پرقدرت [ سامسونگ – جنرال – ال جی ] ارسال رایگان

قدم ششم: نصب دریچه کولر

پس از اینکه جای مناسب برای بستن پیچ‌ها را ایجاد کردید، نوبت به نصب دریچه کولر روی کانال می‌رسد. دریچه باید کاملا صاف و مستقیم روی کانال قرار گرفته و هیچگونه درزی اطراف آن وجود نداشته باشد.

آموزش روش نصب دریچه کولر دیواری در شش مرحله ساده و سریع

نکاتی که بهتر است بدانید

همانطور که در بالا اشاره کردیم، استانداردی برای اندازه کانال‌های کولر وجود ندارد، بنابراین ممکن است حتی در یک خانه نیز اندازه کانال‌های کولر با هم برابر نباشد. اگر قرار است برای تمام کانال‌های خانه دریچه تهیه کنید، باید اندازه هر کانال را به صورت جداگانه مشخص کرده و حین خرید بر اساس اندازه، دریچه‌ها را خریداری کنید.

انواع مختلف دریچه کولر

قبل از اینکه به فکر تغییر و نصب دریچه کولر جدید برای منزل خود بیافتید خوب نگاهی هم به انواع و طرح‌های مختلف این دریچه‌ها بیاندازید. دریچه‌های کولر در جنس‌های چوبی، فلزی و پلاستیکی در انواع برقی کنترلی، دو طرفه، ساده و تزیینی یا دکوراتیو تولید می‌شوند. دریچه‌های ساده همان مدل‌های فلزی و سفید رنگ هستند که در بیشتر خانه‌ها دیده می‌شوند. اما مدل‌های دکوراتیو دریچه کولر فلزی با برنج، برنز و استیل نیز ساخته می‌شوند که بخاطر رنگ براق‌شان، ظاهر بسیار لوکسی به دریچه هوا می‌دهند. البته طبیعتا مدل‌های دکوراتیو قیمت بیشتری دارند چرا که علاوه برا کیفیت ساخت بهتر، دارای تزیینات خاص روی جلوپنجره دریچه نیز هستند.

آموزش روش نصب دریچه کولر دیواری در شش مرحله ساده و سریع

آموزش روش نصب دریچه کولر دیواری در شش مرحله ساده و سریع

معرفی بهترین نمونه های تهویه کننده هوا داخل پنجره

دریچه‌های سفید رنگ را خودتان هم می‌توانید رنگ بزنید. این موضوع خصوصا برای هماهنگ شدن رنگ دریچه با رنگ دیوار شاید لازم باشد. اما باید این موضوع را هم در نظر داشته باشید که بخاطر اینکه رنگ دائماً در معرض باد مرطوب است، پس از چند وقت، باد کرده و پوسته پوسته خواهد شد. بنابراین آپشن بهتر می‌تواند خرید دریچه‌های پلاستیکی باشد که رنگ آنها از رنگ خود پلاستیک است. چنین دریچه‌ها هر چقدر هم که در معرض رطوبت باشند خراب نخواهند شد. بعلاوه قیمت دریچه‌های پلاستیکی از مدل‌های فلزی و چوبی نیز ارزان‌تر است.

آموزش روش نصب دریچه کولر دیواری در شش مرحله ساده و سریع

آموزش روش نصب دریچه کولر دیواری در شش مرحله ساده و سریع

 • تلگرام
 • واتساپ

شما هم احیاناً اسم اپوکسی را این روزها زیاد می‌شنوید، شاید با شنیدن اسم اپوکسی یاد میزهای چوبی بیافتید که یک رود آبی رنگ از وسط آنها گذشته است. اگرچه لوازم دکوری ساخته شده با اپوکسی بسیار جالب هستند، اما بیشترین کاربرد اپوکسی، استفاده از آن بعنوان رنگ است. در این مطلب قصد داریم درباره نحوه استفاده از رنگ اپوکسی و همچنین مزایا، معایب و کارکرد آنها آشنا شویم. ابتدا در مورد خود اپوکسی صحبت کرده و سپس به کاربردها و در نهایت نحوه استفاده از آن می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

نحوه استفاده از رنگ اپوکسی و آشنایی با انواع و کارکرد آنها

نحوه استفاده از رنگ اپوکسی و آشنایی با انواع و کارکرد آنها

اپوکسی چیست؟

اپوکسی ماده‌ای است که به رزین اضافه شده و منجر به تشکیل رزین اپوکسی می‌شود. این نوع رزین وقتی با یک ماده دیگر (هاردنر) ترکیب شود، بشدت سخت و محکم می‌شود. ماده اپوکسی اولین بار در سال 1934 توسط یک صنعت کار آلمانی کشف شد اما تا دهه 1990 استفاده وسیعی  از آن نمی‌شد، تا اینکه در سال 2003 اولین کارخانه تولید اپوکسی در آمریکا احداث گردید.

نحوه استفاده از رنگ اپوکسی و آشنایی با انواع و کارکرد آنها

نحوه استفاده از رنگ اپوکسی و آشنایی با انواع و کارکرد آنها

نحوه استفاده از رنگ اپوکسی و آشنایی با انواع و کارکرد آنها

نحوه استفاده از رنگ اپوکسی و آشنایی با انواع و کارکرد آنها

آیا اپوکسی خطرناک است؟

شاید سوال خیلی‌ها قبل از اینکه در مورد نحوه استفاده از رنگ اپوکسی اطلاع بیابند، سوال در مورد ایمنی رزین اپوکسی باشد. اپوکسی یک ماده سالم است، حتی استنشاق مقداری از آن برای کودکان نیز خطری ندارد. اما رزین و رنگ اپوکسی سه نوع مختلف دارد. اول نوع آماده، دوم نوع نیمه آماده و سوم نوع پودری.

نحوه استفاده از رنگ اپوکسی و آشنایی با انواع و کارکرد آنها

صفحه جدید ما را دنبال کنید

نحوه استفاده از رنگ اپوکسی و آشنایی با انواع و کارکرد آنها

اپوکسی آماده: همانطور که از نامش مشخص است، این رنگ آماده بوده و هیچ خطری ندارد، ماده سخت کننده یا هاردنر به آن اضافه شده و آماده استفاده بعنوان رنگ کفپوش یا رنگ آهن است.

نحوه رنگ زدن کاشی کف و دیوار در 6 مرحله برای افراد مبتدی

اپوکسی نیمه آماده: اپوکسی به صورت مایع بوده و بی‌خطر است اما برای استفاده از آن باید هاردنر را به مایع اپوکسی اضافه کرد. با توجه به نوع هاردنر، در حین ترکیب کردن دو ماده باید بر اساس دستورالعمل جلو رفته و اشتباه نکنید.

پودر اپوکسی: برای تشکیل رزین اپوکسی با پودر اپوکسی، باید هاردنر را به پودر اضافه کرده و برای مدت 10 دقیقه هم بزنید. از آنجایی که اپوکسی به صورت پودر است، ذرات آن در هوا پخش شده و بهتر است برای استنشاق نکردن مقدار زیاد گرد و غبار اپوکسی، از ماسک استفاده کنید.

نحوه استفاده از رنگ اپوکسی و آشنایی با انواع و کارکرد آنها

کاربردهای اپوکسی

اپوکسی مدرن کاربردهای فراوانی دارد. از جمله چسب آهن، عایق لوازم الکترونیکی، رنگ آمیزی مواد فلزی، تعمیر درز و شکستگی بسیاری از وسایل، تعمیر نشتی کشتی، ساخت لوازم دکوری خانگی و در نهایت بعنوان اپوکسی عایق ساختمانی  کاربرد دارد. وقتی از فروشگاهی درخواست رنگ اپوکسی می‌کنید، اپوکسی عایق چیزی است که فروشنده به شما تحویل می‌دهد.

نحوه استفاده از رنگ اپوکسی و آشنایی با انواع و کارکرد آنها

نحوه استفاده از رنگ اپوکسی و آشنایی با انواع و کارکرد آنها

نحوه استفاده از رنگ اپوکسی

به رنگ اپوکسی روکش کف نیز می‌گویند، به این دلیل که پراستفاده‌ترین کاربرد رنگ اپوکسی،  برای پوشاندن و عایق کردن کف است. حتی شیوه رنگ زدن با اپوکسی نیز متفاوت از سایر رنگ‌هاست. این ماده علاوه بر براق کردن کف، دو برابر بتن استحکام داشته و احتمال خرابی و ترک برداشتن آن بسیار پایین است. اما نحوه استفاده از رنگ اپوکسی به چه صورت است؟ در  ادامه با 5  قدم انجام این کار آشنا می‌شوید.

نحوه استفاده از رنگ اپوکسی و آشنایی با انواع و کارکرد آنها

انواع رنگ مخصوص کف گاراژ و پارکینگ و مزایا و معایب هر کدام

قدم اول: آماده کردن سطح

ابتدا کف زمین (سرامیک یا بتن) را به خوبی تمیز کنید. ابتدا باید با جاروبرقی یا جارو معمولی آنرا تمیز کرده و سپس تمام سطح را سنباده بکشید. برای سنباده زدن کف زمین، بهتر است یک سنباده برقی کرایه کرده تا خیلی سریع این کار انجام شود.

بعداز سنباده کاری، دوباره باید کف زمین را تی زده و تمام گردهای ایجاد شده را پاک کنید. اگر این کار انجام نشود، رنگ اپوکسی به خوبی به کف زمین نچسبیده و ظاهر آن نیز مطابق انتظار نخواهد شد.

نحوه استفاده از رنگ اپوکسی و آشنایی با انواع و کارکرد آنها

قدم دوم: پر کردن ترک‌ها با بتونه اپوکسی

قبل از اینکه پرایمر یا رنگ آستر را روی بتن بکشید، ابتدا باید ترک‌های آنرا پر کنید. برای پر کردن ترک‌ها می‌توانید از مقدار کمی اپوکسی بعنوان بتونه استفاده کنید. همچنین بتونه اپوکسی به طور جداگانه نیز قابل تهیه است. خرید مقداری سیمان و تهیه بتن نیز روش کم هزینه دیگری برای پر کردن ترک‌ها و شکستگی کف خانه است.

قدم سوم: رنگ آستر

رنگ آستر یا پرایمر باید بعداز خشک شدن بتونه انجام شود.  یادگیری نحوه استفاده از رنگ اپوکسی آستر نیز موضوع بسیار مهمی است. برای رنگ آستر باید از رنگ آستر از جنس اپوکسی استفاده شود. این نوع آستر جلوی ایجاد حباب روی رنگ نهایی را گرفته و باعث ایجاد کفپوشی بسیار قوی‌تر می‌‌شود.

آستر زدن اپوکسی حتی مهم‌تر از آستر زدن رنگ معمولی است. آستر زیر رنگی اصلی فقط برای ضخامت و افزایش شدت رنگ اصلی است. اما آستر اپوکسی علاوه بر افزایش عمر کفپوش اپوکسی، بعنوان عایق بسیار قوی رطوبت و دما نیز عمل می‌کند.

قدم چهارم: میکس کردن رنگ اپوکسی نیمه آماده

خوب حال نوبت میکس کردن رنگ اپوکسی با هاردنر است. احتمال زیاد رنگی که خریداری کرده‌اید از نوع نیمه آماده است. چرا که اگر اپوکسی به صورت آماده باشد، حتی در صورت بسته بودن درب سطل رنگ نیز سف می‌شود. بنابراین باید بر اساس دستورالعمل روی سطل رنگ، هاردنر را با اپوکسی ترکیب کنید.

حال با کمک یک همزن، برای چند دقیقه ترکیب را به خوبی هم بزنید. پس از چند دقیقه، تکسچر رنگ عوض شده و به حالتی که روی سطل مشخص شده، خواهد رسید.

همه چیز در مورد کفپوش اپوکسی ، یکی از بهترین مشاغل کار آفرین این روزهای ایران

قدم پنجم: استفاده از رنگ اپوکسی

حال نوبت آن رسیده تا رنگ را روی کف اجرا کنید. با کمک یک رول نقاشی و سینی رنگ، اپوکسی را روی کف نقاشی کنید. فقط یک لایه برای رنگ کف با اپوکسی کافی است. پس از اینکه رنگ آمیزی سطح تمام شد اجازه بدهید به مدت یک روز کامل اپوکسی خشک شود. پس از خشک شدن باید دوباره یک لایه دیگر رنگ اپوکسی را روی کف اجرا کنید. همچنین در این مرحله (لایه اول) باید هر گونه ناهمواری بوجود آمده روی کف را از بین ببرید.

نحوه استفاده از رنگ اپوکسی و آشنایی با انواع و کارکرد آنها

اگر ترک یا درزی روی لایه اول بوجود آمد، باید بلافاصله آنرا ترمیم کنید. در نتیجه قبل از اینکه کل کف را رنگ آمیزی کنید، باید مرتباً سطوح رنگ شده قبلی را چک کنید تا ترک و درزی روی آن بوجود نیامده باشد. اگر این ترک‌ها بموقع ترمیم نشده و اپوکسی خشک شود، دیگر هیچوقت نمی‌توانید آنها را ترمیم کنید.

نحوه استفاده از رنگ اپوکسی و آشنایی با انواع و کارکرد آنها

نکته مهم: رنگ اپوکسی پس از ترکیب با هاردنر فقط برای  یک ساعت  یا حتی کمتر درون سطل باقی می‌ماند. بنابراین قبل از ترکیب کردن رنگ با هاردنر، از مناسب بودن اندازه رنگ اطمینان حاصل کنید تا بیشتر از مقداری که واقعا لازم دارید رنگ مصرف نشود. اپوکسی خالی هیچ تا مدت‌ها باقی مانده و خراب نمی‌شود، این سفت شدن رنگ فقط در صورت اضافه شدن هاردنر اتفاق می‌افتد. بنابراین بهتر است رنگ را در سطلی جدا گانه تهیه کرده و هر سری به میزان مناسب اپوکسی را با هاردنر ترکیب کنید.

نحوه استفاده از رنگ اپوکسی و آشنایی با انواع و کارکرد آنها

 

 • تلگرام
 • واتساپ

 

بر کسی پوشیده نیست که خانه محلی برای استراحت و آرامش است، وقتی نیاز به گرما پیدا می کنیم، محیط اطراف یک شومینه مدرن گازی یا هیزمی به دنج ترین و دوست داشتنی ترین مکان خانه تبدیل می شود. شومینه نباید دست کم گرفته شود، متاسفانه در بسیاری از خانه مشاهده می کنیم که شومینه به گوشه ای تنها در انتهای خانه منتقل شده و بنوعی از مرکز خانه دور است. خانه های کوچک شرایط بهتری دارند اما گاهی اوقات در این خانه ها نیز شومینه طوری در چیدمان و دکوراسیون لحاظ می شود که چندان مورد توجه نبوده و فقط کارایی آن مهم است.

24 مدل شومینه مدرن گازی و برقی در طرح های دیواری و زمینی

اگر در مناطق سردسیر زندگی می کند، خود شومینه می تواند یک اثرا آرامش بخش درون ما ایجاد کند. البته کارایی اصلی شومینه در مناطق سردسیر است، جاهایی که آب و هوا معتدل است واقعا نیازی به شومینه دیده نمی شود، شاید به همین خاطر هم باشد که شومینه در مکان هایی وجودشان ضروری نیست، چندان مورد توجه قرار نمی گیرند. بنابراین اگر شما هم در منطقه ای سردسیر با زمستان های استخوان سوز زندگی می کنید، یک شومینه مدرن گازی شیک و زیبا با طراحی خارق العاده، می تواند فصل زمستان و سرما را به تجربه ای لذت بخش و خاطره انگیز برای شما و خانواده تان تبدیل کند.

24 مدل شومینه مدرن گازی و برقی در طرح های دیواری و زمینی

24 مدل شومینه مدرن گازی و برقی در طرح های دیواری و زمینی

برخلاف مدل های مرسوم شومینه های آجری و سنگی که عمدتا شکلی جعبه مانند همراه با دودکش تزیین شده داشتند، شومینه مدرن گازی با انواع متریال و مواد مختلف ساخته می شود. ظاهر این شومینه ها ساده اما با طراحی جذاب و خطوط صاف و مستقیم بوده و قابلیت نصب شدن در هر مکانی، از دیوار گرفته تا وسط پذیرایی روی زمین و حتی مدل های معلق در هوا، را دارند. البته مدل های مدرن علاوه بر گاز با اتانول یا همان الکل، چوب، سنگ و برق نیز کار می کنند اما در اینجا تمرکز بروی مدل های گازی است که در شکل های زیر تعدادی از جدیدترین مدل ها را مشاهده می کنید.

24 مدل شومینه مدرن گازی و برقی در طرح های دیواری و زمینی

24 مدل شومینه مدرن گازی و برقی در طرح های دیواری و زمینی

صفحه جدید ما را دنبال کنید

24 مدل شومینه مدرن گازی و برقی در طرح های دیواری و زمینی

24 مدل شومینه مدرن گازی و برقی در طرح های دیواری و زمینی

یکی از انواع شومینه مدرن که امروزه بسیار طرفدار دارد این شومینه در دار هستند و دیواری می باشند که در طرح ها و مدل های مختلفی هستند که از جنس های مختلفی برای تنه مانند آجری ، سنگی ،بتنی ، فلزی و… هستند و دارای درب شیشه ای می باشند که ظاهر بسیار شیک و زیبایی دارند و اکثر خانه های لوکس از این نوع شومینه ها استفاده میکنند این نوع شومینه ها برای دکوراسیون های مدرن و امروزی مناسب هستند و به صورت شومینه آماده نیز فروخته می شود.

24 مدل شومینه مدرن گازی و برقی در طرح های دیواری و زمینی

24 مدل شومینه مدرن گازی و برقی در طرح های دیواری و زمینی

در کنار تنوع در متریال شومینه های مدرن و نوع سوخت، ظاهر این شومینه ها نیز خلاقانه تر از سایر سبک هاست. مثلا در شکل اول مدلی را مشاهده می کنید که از اهرام مصر الهام گرفته و یک شومینه جالب و جدید را خلق کرده است. فکر می کنم شما هم موافق باشید که این شومینه هیچ وقت قدیمی و از مد افتاده نخواهد شد. با توجه به اینکه هر چهار سمت این شومینه شیشه ای است، از هر چهار طرف می توان شعله های آتش را دید که جلوه ای گرم به فضای داخلی می دهد.

24 مدل شومینه مدرن گازی و برقی در طرح های دیواری و زمینی

24 مدل شومینه مدرن گازی و برقی در طرح های دیواری و زمینی

24 مدل شومینه مدرن گازی و برقی در طرح های دیواری و زمینی

24 مدل شومینه مدرن گازی و برقی در طرح های دیواری و زمینی

24 مدل شومینه مدرن گازی و برقی در طرح های دیواری و زمینی

شومینه مدرن گازی در انواع دیواری نیز تنوع بسیار زیادی دارند طوری که نسبت به نمونه های کلاسیک بسیار جذاب تر بنظر می رسند. برخی مدل های دیواری بدون فریم قسمت پایینی دیوار نصب می شوند مثل شکل های اول و دوم. برخی مدل های دیواری هم که امروز در دکوراسیون های مدرن محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند، با یک فریم عمدتا فلزی مشخص در ارتفاع بالاتر، مثلا در وسط دیوار به صورت مستطیلی نصب می شود. شکل سوم چنین مدلی را نشان می دهد.

24 مدل شومینه مدرن گازی و برقی در طرح های دیواری و زمینی

24 مدل شومینه مدرن گازی و برقی در طرح های دیواری و زمینی

24 مدل شومینه مدرن گازی و برقی در طرح های دیواری و زمینی

24 مدل شومینه مدرن گازی و برقی در طرح های دیواری و زمینی

24 مدل شومینه مدرن گازی و برقی در طرح های دیواری و زمینی

شومینه های مدرن این قابلیت را دارند که به نقطه کانونی دکوراسیون تبدیل شوند، برای اینکار اگر هنوز برای محل قرار گیری شومینه خود تصمیم نگرفته اید توصیه می کنم حتما نگاهی ویژه به مدل هایی که به صورت مستقل در مرکز اتاق و روی زمین قرار می گیرند، داشته باشید. در مناطقی که بیشتر ماه های سال آب و هوایی سرد دارد، قرار گیری چنین شومینه هایی در مرکز یا کنار اتاق پذیرایی می تواند مهمانی ها ما را به لحظاتی بسیار دلپذیر و گفت و گوهایی خاطره انگیز بدل کند.

24 مدل شومینه مدرن گازی و برقی در طرح های دیواری و زمینی

24 مدل شومینه مدرن گازی و برقی در طرح های دیواری و زمینی

24 مدل شومینه مدرن گازی و برقی در طرح های دیواری و زمینینوع دیگری از انواع شومینه ها که بسیار مدرن هستند و برای برخی از دکوراسیون ها یا سالن های خاص از آن ها استفاده میکنند شومینه های از پیش ساخته شده هستند که دارای یک دودکش فلزی بزرگ و قیفی شکل که به سقف وصل می شود هست و زیر آن یک صفحه ی بلند فلزی قرار داد که آتش و هیزم را روی آن میگذارند و بسیار ظاهر شیک و زیبایی دارند در ضمن می توان آن ها را هر جایی از اتاق وصل کرد و عموما برای وسط اتاق استفاده می شود .

24 مدل شومینه مدرن گازی و برقی در طرح های دیواری و زمینی

24 مدل شومینه مدرن گازی و برقی در طرح های دیواری و زمینی

24 مدل شومینه مدرن گازی و برقی در طرح های دیواری و زمینی

همانطور که تا الان مشاهده کردید شومینه های مدرن گازی با اینکه طراحی ساده و بدون زرق و برق دارند، اما نمایی بسیار شیک و زیبا دارند. در تمام این مدل ها توجه خاصی به طراحی شومینه شده و آنرا بعنوان یک عنصر اساسی و مهم در دکوراسیون بحساب می آورند. برای پر کردن فضاهای خالی در گوشه خانه شومینه گزینه بسیار مناسبی است، اما بغیر از گوشه ها، دیوارهای اتاق نشیمن و همینطور مدل های مستقل برای پذیرایی مکان های جذابی برای تعبیه یک شومینه مدرن گازی هستند.

24 مدل شومینه مدرن گازی و برقی در طرح های دیواری و زمینی

24 مدل شومینه مدرن گازی و برقی در طرح های دیواری و زمینی

24 مدل شومینه مدرن گازی و برقی در طرح های دیواری و زمینی

شومینه مدرن گازی

24 مدل شومینه مدرن گازی و برقی در طرح های دیواری و زمینی

شومینه چیست ؟

شومینه یا هیمه سوز ساختاری معماری درون دیوار برای نگه‌داشتن آتش و سیستم گرمایشی است که به منظور گرمادهی، و به خصوص در گذشته به‌منظور پخت‌وپز به کار می‌رفته‌است. آتش در مجمر یا آتش‌دان قرار می‌گیرد؛ گازها و ذرات ناشی از آتش، از طریق دودکش یا لوله‌هایی خارج می‌شوند.

نحوه کار شومینه‏‌های الکل سوز به چه صورت است ؟

شومینه‏‌های الکل سوز نسل جدیدی از محصولات مدرن دکوراتیو، فانتزی و لوکس می‌باشند که با ایجاد شعله‏‌هایی طبیعی، نامنظم و چشمگیر فضای آرامبخش و زیبایی را برای شما مهیا می‌سازند. این نوع از محصولات دکوراسیون علاوه بر تزئین محیط منزل، به دلیل تنوع گسترده در نوع سوخت مورد استفاده، قابلیت ایجاد حرارت ملایم و امکان لذت بردن از این شعله‏‌ها را در تمامی فصل‌های سال برای مصرف‏‌کننده به ارمغان می‌آورد.

انواع شومینه های گازی ؟

مدل الحاقی برای افرادی که می‌خواهند شومینه هیزمی‌ فعلی خود را ارتقا دهند. مدل توکار برای نصب در مکانی که در حال حاضر شومینه‌ای در آن نصب نیست. مدل هیزمی‌که در واقع یک چراغ ساده است که در شومینه فعلی قرار می‌گیرد. این مدل بیشتر جنبه دکوراتیو دارد و دو مدل الحاقی و توکار، گرمای بیشتری تولید می‌کنند.

 • نحوه نمایش کالاها

خرید هود کن مدل Atlas شومینه ای سایز 90

مشخصات

 • محدوده سایز

  85 و بزرگتر از 85 سانتی متر

 • عرض هود

  90 سانتی متر

 • دور فوق سریع

  دارد

 • صفحه نمایش

  دارد

 • نوع کلید

  لمسی

 • بیشترین سطح صدا

  63 دسی‌بل (db)

 • کمترین سطح صدا

  58 دسی‌بل (db)

خرید شومینه گازی مدل WF260

مشخصات کلی

 • طول

  500 میلی متر

 • عرض

  500 میلی متر

خرید هود کن مدل Parmys شومینه ای سایز 90

خرید هود شومینه ای کن مدل اونیکس سایز 90

خرید هود کن مدل Parmys-M شومینه ای سایز 90

خرید هیزم تزیینی شومینه گازی مدل چوب و دیزی سفالی041

 

 • ابعاد

  35*25*20 سانتی‌متر

 • وزن

  1000 گرم

 • جنس

  سفال

 • سایر ویژگی‌ها

  نصب و چیدمان آسان

 • مقاومت بالا

 

خرید هیزم تزیینی شومینه گازی مدل چوب و کاج سفالی 040

 • ابعاد

  35*25*20 سانتی‌متر

 • وزن

  900 گرم

 • جنس

  سفال

 • سایر ویژگی‌ها

  نصب و چیدمان آسان

 • مقاومت بالا

خرید بخاری گازی پلار مدل 5PN

خرید بخاری هیزمی گروه توحیدی مدل کلاسیک

 • طول

  500 میلی متر

 • عرض

  310 میلی متر

 • ارتفاع

  470 میلی متر

 • وزن

  5 کیلوگرم

 • رده انرژی

  A

خرید شومینه گازی بیستون مدل GF110 غیر اصل

خرید بخاری گازی بیستون مدل GF90

خرید هیتر گازی فضای باز آرتمیس مدل g22

خرید شومینه هیزمی مدل WF160

 • طول

  90 میلی متر

 • عرض

  90 میلی متر

 • ارتفاع

  40 میلی متر

 • وزن

  15 کیلوگرم

 • رده انرژی

  E

خرید شومینه گازی بیستون مدل GF100

خرید بخاری پلار مدل 4500 3PL

خرید بخاری هیزمی مدل 2070

خرید بخاری گازی لوپز مدل 13000

 

 • طول

  690 میلی متر

 • عرض

  320 میلی متر

 • ارتفاع

  760 میلی متر

 • وزن

  24 کیلوگرم

 • رده انرژی

  E

 

خرید شومینه هیزمی مدل WF162

 

 • طول

  56 میلی متر

 • عرض

  56 میلی متر

 • ارتفاع

  120 میلی متر

 • وزن

  10 کیلوگرم

 • رده انرژی

  E

 

خرید هیتر گازی فضای باز دی استار مدل BN-500A

خرید شومینه گازی مدل WF261

 • طول

  570 میلی متر

 • عرض

  570 میلی متر

 • ارتفاع

  460 میلی متر

 • وزن

  15 کیلوگرم

 • رده انرژی

  E

خرید بخاری رومیزی مدل C010

خرید هود شومینه ای کلاسیک کد 132

بخاری دیواری جدید – طرح شومینه مدرن – شومینه گازی دیواری – شومینه دیواری – شومینه گازی – بخاری گازی مدرن – شومینه های برقی مدرن و کلاسیک – شومینه مدرن – قیمت بخاری دیواری مدرن – طراحی دیوار پشت بخاری – انواع شومینه دیواری – شومینه گازی مدرن

 • تلگرام
 • واتساپ

کفپوش وینیل یا پی وی سی یک گزینه عالی برای آنهایی که می‌خواهند به مقدار زیادی در هزینه‌ها صرفه جویی کنند. قیمت کفپوش وینیل نسبت  به گزینه‌های دیگر ارزان‌تر بوده و تقریباً به شکل تمام کفپوش‌‌های دیگر تولیدمی‌شود. اما دانستن نحوه نصب کفپوش وینیل و به قول معروف فوت و فن‌های آن هم در تصمیم گیری نهایی مصرف کننده نیز تاثیر خواهد گذاشت. در این مطلب به معرفی انواع کفپوش وینیل خواهیم پرداخت و همچنین پروسه نصب کفپوش بر روی کاشی و سرامیک را توضیح می‌دهیم. ابتدا  توضیحاتی راجب به  کفپوش وینیل می‌دهیم.

نحوه نصب کفپوش وینیل روی کاشی و سرامیکی و بررسی انواع آنها

کفپوش وینیل چیست؟

وینیل در واقع از نوعی پلاستیک مهندسی شده به نام پلی وینیل کلراید یا به اختصار پی وی سی است. اما وقتی صحبت از کفپوش‌‌های وینیل می‌شود، انواع مختلفی وجود دارد که متد نصب آنها نیز متفاوت است. در زیر با انواع مختلف و نحوه نصب کفپوش وینیل آشنا خواهید شد.

نحوه نصب کفپوش وینیل روی کاشی و سرامیکی و بررسی انواع آنها

نحوه نصب کفپوش وینیل روی کاشی و سرامیکی و بررسی انواع آنها

پارکت وینیلی

پارکت وینلی از تخته‌هایی تشکیل شده که درست مانند کفپوش لمینت کنار یکدیگر نصب می‌شوند. هر تخته با کمک سیستم زبانه و شیار کنار تخته دیگر نصب شده و سپس به یکدیگر محکم می‌شوند. برای نصب این کفپوش از چسب استفاده نمی‌شود.

نحوه نصب کفپوش وینیل روی کاشی و سرامیکی و بررسی انواع آنها

نحوه نصب کفپوش وینیل روی کاشی و سرامیکی و بررسی انواع آنها

نحوه نصب کفپوش وینیل روی کاشی و سرامیکی و بررسی انواع آنها

صفحه جدید ما را دنبال کنید

با جدیدترین مدل های بوفه آشپزخانه و نکات تزیین آن آشنا شوید!

وینیل رولی

نحوه نصب کفپوش وینیل رولی با سایر مدل‌ها تفاوت دارد. این رول‌ها روی کف پهن شده و توسط چسب یا منگنه به زمین محکم می‌شوند. گاهی اوقات هم نیازی به محکم کردن نیست و کفپوش وینیل رولی مانند فرش یا موکت روی زمین پهن می‌شوند.

نحوه نصب کفپوش وینیل روی کاشی و سرامیکی و بررسی انواع آنها

نحوه نصب کفپوش وینیل روی کاشی و سرامیکی و بررسی انواع آنها

سرامیک وینیلی

سرامیک‌های وینیلی معمولا به سطح می‌چسبند. این سرامیک‌های خود دارای چسب مخصوص هستند و به همین خاطر می‌توان آنها را از پس از اجرا جدا کرد. اما برخی از سرامیک‌های وینیلی با نوع دیگری چسب به کف محکم می‌شوند که قابلیت جدا شدن ندارند. جالب اینجاست که برخی از سرامیک‌های وینیلی دارای خط دوغاب هم هستند که جلوه‌ای بسیار طبیعی به آنها می‌دهد.

نحوه نصب کفپوش وینیل روی کاشی و سرامیکی و بررسی انواع آنها

نحوه نصب کفپوش وینیل روی کاشی و سرامیک

نحوه نصب کفپوش وینیل روی کاشی و سرامیک تا حد زیادی شبیه نصب روی بتن بعداز برداشتن  کاشی و  سرامیک  است.  در  این روش فقط تعدادی کار اضافی برای انجام دادن وجود دارد. روش‌های انجام کار شامل مراحل زیر می‌‌شوند:

قدم  اول: پیدا کردن کاشی خراب

قبل از شروع کار، ابتدا باید اگر کاشی خراب یا شکسته روی کفپوش دارید،آنرا تعمیر کرده یا به طور کامل بردارید. وجود کاشی شکسته و خراب، باعث  ایجاد ناهمواری روی کفپوش وینیل شده و احتمال شکستن وینیل و آب گرفتگی آنرا افزایش می‌دهد.

نحوه نصب کفپوش وینیل روی کاشی و سرامیکی و بررسی انواع آنها

قدم دوم: برداشتن قرنیزها

اگر در اطراف دیوار از قرنیز استفاده می‌کنید، بهتر است برای از بین بردن هر گونه گپ یا فاصله میان دیوار و کفپوش، قرنیزها را از دیوار جدا کنید. اگر روی قرنیز، کفپوش را اجرا کنید، ارتفاع قرنیز کوتاه‌تر دیده می‌شود که خود تاثیر منفی روی زیبایی کار خواهد گذاشت. پس از اجرای کفپوش وینیل، قرنیز را روی آن اجرا کرده و یک کار تمیز و مرتب خواهید داشت. البته نحوه نصب کفپوش وینیل در با توجه به جنس متریال متفاوت است. اگر از کفپوش‌های رولی استفاده میکنید، نیازی به کندن یا برداشتن قرنیز نیست.

نحوه نصب کفپوش وینیل روی کاشی و سرامیکی و بررسی انواع آنها

قدم سوم: ملات زدن روی دوغاب بین کاشی‌ها

حتی اگر دوغاب بین کاشی‌ها خیلی صاف و یکدست هم باشد، بازهم بهتر است برای یکدست شدن کفپوش وینیل، از ملات مخصوص روی دوغاب استفاده کنید. از این طریق، سطح کفپوش کاملا صاف و یکدست خواهد شد.

خرید 42 مدل شمع معطر بسیار با کیفیت و لاکچری

قدم چهارم: تمیز کردن

پس از اینکه ملات روی دوغاب خشک شد، به طول کامل سطح کفپوش را تمیز کنید تا هیچ مانع و کثیفی روی کاشی‌ها باقی نماند. اگر سطح کاشی و سرامیک کثیف بماند، تخته وینلی را به مرور زمان تخریب می‌کند. البته برخی از نصاب‌ها روی کفپوش قبلی نوعی لایه مخصوص پلاستیکی نرم می‌کشند و سپس کفپوش وینیلی را روی آن نصب می‌کنند.

نحوه نصب کفپوش وینیل روی کاشی و سرامیکی و بررسی انواع آنها

نحوه نصب کفپوش وینیل روی کاشی و سرامیکی و بررسی انواع آنها

قدم پنجم: نصب تخته‌های کفپوش

قبل از اینکه تخته‌ها را به طور کامل به نصب کنید، ابتدا، لی اوت یا نحوه چینش نهایی کفپوش را با قرار دادن ساده تخته‌ها کنار هم بررسی کنید. همچنین با این کار، میزان دقیق تخته‌هایی که نیاز دارید نیز مشخص می‌شود.

نحوه نصب کفپوش وینیل روی کاشی و سرامیکی و بررسی انواع آنها

قدم ششم: بریدن تخته‌ها

گاهی اوقات ممکن است سایز برخی از تخته‌ها به محیط شما نخورد، در نتیجه باید برخی از تخته‌ها بریده شوند. این کار هیچ تاثیر منفی روی ظاهر نهایی کار نداشته و بلکه برعکس، جلوه طبیعی‌تر به ظاهر نهایی کار می‌دهد.

نحوه نصب کفپوش وینیل روی کاشی و سرامیکی و بررسی انواع آنها

قیمت خرید 39 مدل بالش طبی هوشمند [ مدل های پرفروش ] در سال جدید

قدم هفتم: نحوه نصب تخته‌ها

معمولا نحوه نصب کفپوش وینیل تخته‌ای شروع از وسط اتاق و به تدریج پیشروی به سمت کناره‌ها است. در واقع آخرین تخته آنی است که کنار قرنیزها نصب می‌شود. همچنین الگوی نصب پارکت‌های وینیلی، ابتدا نصب کامل یک ردیف و سپس شروع ردیف بعدی است. اگر از کاشی و سرامیک وینیلی استفاده می‌کنید، بهتر است صفحه‌های کفپوش را به صورت پلکانی کنار هم نصب کنید. این روش نصب خصوصاً برای کفپوش‌های جدا شدنی وینیلی بیشتر توصیه می‌شود.

نحوه نصب کفپوش وینیل روی کاشی و سرامیکی و بررسی انواع آنها

همانظور که در عکس‌ها مشاهده کردید، کفپوش وینیل جایگزین مناسبی برای کفپوش‌های گران قیمت و لوکس بوده و تا حد زیادی می‌توانند ظاهری مانند آنها در دکوراسیون منزل ایجاد کنند. از این رو استفاده از کفپوش وینیلی برای تمام اتاق‌های منزل توصیه می‌شود.

 نحوه نصب کفپوش وینیل روی کاشی و سرامیکی و بررسی انواع آنها

 

 

 • تلگرام
 • واتساپ

تاسیسات گرمایشی ساختمان به تکنولوژی دلپذیر کردن شرایط دمایی فضای داخل ساختمان یا آپارتمان گفته می‌شود. تاسیسات گرمایشی در واقع یکی از زیر مجموعه‌های تاسیسات مکانیکی است که خود شامل تاسیسات بهداشتی، تاسیسات سرمایشی و گرمایشی، گازرسانی، اطفاء حریق و آسانسور می‌شود. تمرکز ما در این مطلب فقط بر روی تاسیسات گرمایشی و معرفی انواع سیستم‌های آن است.

آشنایی با انواع تاسیسات گرمایشی ساختمان در مدل‌های کم مصرف

همانطور که می‌دانید سیستم‌های گرمایشی در بسیاری از خانه‌های ایرانی، محدود به بخاری و شومینه یا نهایتاً شوفاژ و پکیج می‌شود. اما این سیستم‌ها پیشرفت قابل توجهی کرده‌اند و در منازل ایرانی نیز بیشتر و بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند. در این میان فکر می‌کنم اکثر شما عزیزان با سیستم‌های بخاری، شومیه، پکیج و شوفاژ آشنایی دارید. بنابراین نیاز به توضیح بیشتر در مورد این سیستم‌ها احساس نمی‌شود. در عوض سیستم‌های مدرن و جدید گرمایشی مثل گرمایش از کف، گرمایش تابشی، گرمایش هیبریدی، سیستم‌های الکتریکی و رادیاتورهای قرنیزی و پنلی، چند نمونه از بهترین و بهینه‌ترین سیستم‌های معرفی شده در تاسیسات گرمایشی ساختمان‌های تجاری و مسکونی هستند. در ادامه راجب  به  هر کدام از این سیستم‌ها بیشتر توضیح خواهیم داد.

آشنایی با انواع تاسیسات گرمایشی ساختمان در مدل‌های کم مصرف

سیستم گرمایش از کف

گرمایش از کف یکی از سیستم‌های جدید در تاسیسات گرمایشی ساختمان هستند. در این سیستم از لوله‌های پلیمری تک لایه و پنج لایه استفاده  می‌شود. در صورت  استفاده از لوله‌های تک لایه به خاطر قیمت پایین‌تر این لوله‌ها، هزینه اجرای چنین سیستمی بسیار پایین‌تر از لوله‌های گران قیمت پنج لایه تمام می‌شود. لوله‌های تک لایه می‌تواند دمای 70 درجه سانتی گراد را در فشار 10 بار تحمل کنند که برای گرم کردن یک خانه کاملاً کافی و مناسب است.

آشنایی با انواع تاسیسات گرمایشی ساختمان در مدل‌های کم مصرف

آشنایی با انواع تاسیسات گرمایشی ساختمان در مدل‌های کم مصرف

آشنایی با انواع تاسیسات گرمایشی ساختمان در مدل‌های کم مصرف

آشنایی با انواع تاسیسات گرمایشی ساختمان در مدل‌های کم مصرف

صفحه جدید ما را دنبال کنید

22 مدل قیمت خرید اسکوتر برقی [ خاص و مدرن ] با تخفیف

مزیت اصلی این سیستم‌ها، پخش شدن دما به  طور یکنواخت در تمام سطح خانه و همچنین کنترل دستی یا خودکار دما برای هر اتاق است. این سیستم خصوصاً برای آنهایی که در طبقه اول آپارتمان زندگی می‌کنند بسیار مناسب است. فضای خالی زیر طبقه اول یا همکف که معمولاً روی پارکینگ قرار می‌گیرد، باعث سرمای زیاد کف واحد‌های موجود در طبقه اول یا همکف می‌شوند. در نتیجه بهترین سیستم گرمایشی برای چنین خانه‌هایی استفاده از سیستم گرمایش از کف است.

آشنایی با انواع تاسیسات گرمایشی ساختمان در مدل‌های کم مصرف

آشنایی با انواع تاسیسات گرمایشی ساختمان در مدل‌های کم مصرف

سیستم گرمایش تابشی

همانطور که می‌دانید، گرما به صورت تابشی نیز منتقل می‌شود. برای درک این موضوع کافی است دستتان را با فاصله کمی زیر یک لیوان داغ چای نگه‌دارید. با اینکه هوای گرم به سمت بالا حرکت می‌کند، اما دست شما در زیر لیوان بازهم گرمای لیوان را احساس خواهد کرد. این موضوع نشان می‌دهد که گرما به صورت تابشی نیز در محیط منتقل می‌شود. البته در این روش هوا گرم نشده و  اشیاء و افراد مستقیما گرم می‌شوند. بخاطر صرفه جویی بسیار زیاد این سیستم در گرم کردن یکنواخت محیط، در تاسیسات گرمایشی ساختمان‌های تجاری و عمومی از این سیستم‌ها استفاده وسیعی می‌شود. سیستم گرمایش تابشی معمولا روی سقف خانه نصب شده و به همین خاطر به آنها سیستم گرمایش از سقف نیز گفته می‌شود.

آشنایی با انواع تاسیسات گرمایشی ساختمان در مدل‌های کم مصرف

آشنایی با انواع تاسیسات گرمایشی ساختمان در مدل‌های کم مصرف

آشنایی با انواع تاسیسات گرمایشی ساختمان در مدل‌های کم مصرف

آشنایی با انواع تاسیسات گرمایشی ساختمان در مدل‌های کم مصرف

رادیاتورهای پنلی و قرنیزی

رادیاتورها از قدیم انتخاب اول بسیاری از خانه‌دارها برای گرمایش محیط داخل بوده‌‌اند. این سیستم‌های به قول معروف جواب پس داده هستند و شکی در کارایی آنها نیست. اما سیستم‌های جدیدتری معرفی شده‌اند که کارایی رادیاتورها را بازهم بالاتر برده‌اند. این سیستم‌ها شامل رادیاتورهای پنلی و قرنیزی هستند. رادیاتورهای پنلی درست مانند یک پنل روی دیوار یا حتی کف خانه نصب می‌شود. از مدل‌های پنلی در اروپا استفاده بسیاری شده و در اشکال بسیار مختلفی مثل جا حوله‌ای یا جا لباسی و مدل‌های LED دار تولید می‌شود.

آشنایی با انواع تاسیسات گرمایشی ساختمان در مدل‌های کم مصرف

آشنایی با انواع تاسیسات گرمایشی ساختمان در مدل‌های کم مصرف

آشنایی با انواع تاسیسات گرمایشی ساختمان در مدل‌های کم مصرف

آشنایی با انواع تاسیسات گرمایشی ساختمان در مدل‌های کم مصرف

قیمت خرید 39 مدل ماشین لباسشویی [ پر فروش و محبوب ] در بازار در سال 1400

رادیاتورهای قرنیزی همانطور که از نامشان مشخص است بیشتر نزدیک به زمین بوده و به همین خاطر گرمای بهتری در محیط پخش می‌کنند. همچنین این رادیاتورها فضای کمی اشغال کرده  و تاثیر منفی روی دیزاین خانه‌های مدرن و امروزی نخواهند گذاشت.

آشنایی با انواع تاسیسات گرمایشی ساختمان در مدل‌های کم مصرف

آشنایی با انواع تاسیسات گرمایشی ساختمان در مدل‌های کم مصرف

آشنایی با انواع تاسیسات گرمایشی ساختمان در مدل‌های کم مصرف

سیستم‌های هیبریدی یا هیدروایر

سیستم‌های هیبریدی یا هیدروایر نوع جدیدی از تاسیسات گرمایشی ساختمان هستند که از ترکیب  آب داغ و هوای پرفشار استفاده می‌کنند. در این سیستم آب به کمک یک بویلر گازی داغ شده و سپس از طریق لوله‌هایی با قطر کوچک به یک واحد هواساز پمپ شده و با آن ترکیب می‌شود. پس از اینکه کویل موجود در این واحد توسط آب به اندازه کافی داغ شد، هوا با فشار توسط یک فن از کویل عبور کرده و از طریق داکت و دریچه به داخل خانه وارد می‌شود. این سیستم‌ها کارایی بسیار بالا در کنار مصرف پایین را ارائه می‌دهند. سیستم هیدروایر برای استفاده بعنوان موتور خانه مرکزی در ساختمان‌های بزرگ و آپارتمان‌ها نیز گزینه مناسبی به شمار می‌روند.

آشنایی با انواع تاسیسات گرمایشی ساختمان در مدل‌های کم مصرف

آشنایی با انواع تاسیسات گرمایشی ساختمان در مدل‌های کم مصرف

آشنایی با انواع تاسیسات گرمایشی ساختمان در مدل‌های کم مصرف

معرفی 41 مدل اره زنجیری با جنس عالی و درجه یک + خرید آنلاین

سخن پایانی

تاسیسات بخش بسیار مهمی از ساختمان محسوب می‌شوند، در واقع دلپذیر بودن یک ساختمان برای ساکنانش، تا حد زیادی به تاسیسات آن بستگی دارد. تعامل ساکنین با تاسیسات گرمایشی و حرارتی ساختمان بیش از هر چیز دیگری بوده و در نتیجه کارآمدی آن، ارزش واقعی یک ساختمان در طول زمان را مشخص می‌کند. در این بخش مشاهده کردید که تاسیسات گرمایشی دارای تنوع زیادی بوده و هر کدام مزایای مخصوص به خود را دارند.

 • تلگرام
 • واتساپ

کمتر از دو ماه به جشن هالووین باقی مانده و خیلی‌ها کم کم به فکر پیدا کردن طرح‌های جذاب کدو تنبل می‌افتند. در واقع جذاب‌تر از خود جشن هالووین، درست کردن کدو تنبل است که هر فردی با هر سن و سالی از انجام آن لذت می‌برد. در این مطلب با 3 مدل  عکس کدو تنبل هالووین و نحوه ساخت آنها آشنا خواهید شد که شادی و لحظات خوشی را برای اعضای خانواده فراهم می‌کند. از این مدل‌ها علاوه بر دکوری در خانه، می‌توان به عنوان هدیه به دوست و آشنا نیز استفاده کرد. با ما همراه ما باشید.

3 مدل عکس کدو تنبل هالووین جالب و خلاقانه به همراه روش ساخت

3 مدل عکس کدو تنبل هالووین جالب و خلاقانه به همراه روش ساخت

کدو تنبل مینی جک

ابتدا با یک مدل خیلی ساده شروع می‌‌کنیم، این مدل خصوصاً برای آنهایی که در لحظه آخر به فکر انجام کار می‌افتند خیلی مفید است. روش ساخت کدو تنبل هالووین زیر بسیار ساده بوده و در زمانی کوتاه انجام می‌شود. در نتیجه بجای یک عدد می‌توانید چند عدد از آنها درست کرده و بعنوان دکوری منزل استفاده کنید.

3 مدل عکس کدو تنبل هالووین جالب و خلاقانه به همراه روش ساخت

برای ساخت کدو تنبل مینی جک به لوازم زیر نیاز دارید:

 • یک عدد کدو تنبل کوچک
 • یک عدد ماژیک مشکی
 • یک عدد دندان دراکولایی پلاستیکی
 • کاتر یا چاقوی تیر برای بریدن کدو

ابتدا اندازه دندان پلاستیکی را روی کدو تنبل با ماژیک مشخص کنید تا اندازه مناسب برای بریدن کدو تنبل معلوم شود. با استفاده از کاتر یا چاقوی تیز، محل مشخص شده را ببرید، اگر با کاتر کار می‌کنید، حواستان به دستانتان باشد چرا که کاتر بسیار تیز است و ممکن باعث صدمه به شما یا اطرافیان شما شود. پس از برش محتویات کدو را تا جایی که احساس  می‌کنید لازم است خالی کنید. سپس دندان دراکولایی را داخل کدو تنبل قرار دهید.

3 مدل عکس کدو تنبل هالووین جالب و خلاقانه به همراه روش ساخت

3 مدل عکس کدو تنبل هالووین جالب و خلاقانه به همراه روش ساخت

صفحه جدید ما را دنبال کنید

32 مدل قیمت خرید گل مصنوعی در بازار امروز [گل و گلدان مصنوعی] مدرن

همانطور که در عکس کدو تنبل هالووین مینی جک مشاهده می‌کنید، در همین مرحله هم کدو تنبل به اندازه کافی ترسناک شده و می‌توانید همینجا کار را تمام کنید!

3 مدل عکس کدو تنبل هالووین جالب و خلاقانه به همراه روش ساخت

در نهایت برای اتمام کار با کمک ماژیک مشکی، چشم‌ها و بینی کدو تنبل را با هر طرحی که خودتان می‌پسندید، نقاشی کنید. همچنین برای ماژیک و دندان دراکولایی می‌توانید از مدل‌های درخشان در شب نیز استفاده کنید.

کدو تنبل مارشملویی

این مدل کدو تنبل نیز پروسه ساخت بسیار راحتی دارد. در واقع این مدل برای آنهایی که می‌خواهند برای اولین بار کدو تنبل هالووین  درست کنند مناسب است.

3 مدل عکس کدو تنبل هالووین جالب و خلاقانه به همراه روش ساخت

برای ساخت این مدل به وسایل زیر نیاز دارید:

 • یک عدد کدو تنبل یا کدو حلوایی دایره‌ای
 • ماژیک یا خودکار
 • چاقوی تیز
 • شیرنی مارشملو

ابتدا کدو را شسته و خوب تمیز کنید. قسمت بالای کدو تنبل را به شکل دایره‌ای بریده و از آن جدا کنید. اندازه برش باید طوی باشد که دست به راحتی داخل کدو وارد شود. حال محتویات داخل کدو را به طور کامل خالی کنید.

قیمت خرید 39 مدل ست کارد و چنگال مدرن [ در بازار تهران ] با تخفیف

با یک ماژیک یا خودکار طرح مورد نظر را مطابق عکس کدو تنبل هالووین زیر کشیده و سپس با یک چاقوی تیز با دقت خطوط را بریده و قسمت‌های بریده شده را خالی کنید. برای دهان کدو تنبل باید در قسمت وسط دهان تا 5 سانتی متر حفره ایجاد کنید تا جای کافی برای قرار دادن دو عدد شیرنی مارشملو روی هم وجود داشته باشد. برای کنارهای دهان، یک عدد مارشملو قرار می‌گیرد، اگر مارشملو  بزرگ  بود،  می‌توانید با چاقو آنرا برش داده و بعنوان دندان کناری استفاده کنید.

3 مدل عکس کدو تنبل هالووین جالب و خلاقانه به همراه روش ساخت

3 مدل عکس کدو تنبل هالووین جالب و خلاقانه به همراه روش ساخت

شیرینی‌های مارشملو را مطابق شکل داخل دهان کدو تنبل قرار داده و با فشار دادن در جای خود محکم کنید. اگر مارشملو‌ها لق می‌زندند، می‌توانید از خلال دندان برای محکم کردن آنها به بدنه کدو تنبل کمک بگیرید.

3 مدل عکس کدو تنبل هالووین جالب و خلاقانه به همراه روش ساخت

3 مدل عکس کدو تنبل هالووین جالب و خلاقانه به همراه روش ساخت

3 مدل عکس کدو تنبل هالووین جالب و خلاقانه به همراه روش ساخت

اگر به این طرح گوش هم اضافه شود بسیار جالب و زیبا دیده خواهد شد. برای گوش کدو تنبل بهتر است از هویج استفاده کنید. هویج‌ها را مطابق شکل زیر برش داده و بعنوان گوش کدو تنبل استفاده کنید.

3 مدل عکس کدو تنبل هالووین جالب و خلاقانه به همراه روش ساخت

3 مدل عکس کدو تنبل هالووین جالب و خلاقانه به همراه روش ساخت

3 مدل عکس کدو تنبل هالووین جالب و خلاقانه به همراه روش ساخت

ساخت گلدان با کدو تنبل  هالووین

یک ایده بسیار جالب برای کدو تنبل هالووین طوری که بعنوان یک دکوری دائمی و زیبا مورد استفاده قرار گیرد ساخت گلدان با کدو تنبل است. عکس کدو تنبل هالووین زیر به خوبی جذابیت ظاهری و دکوراتیو این گلدان زیبا را نشان می‌دهد.

3 مدل عکس کدو تنبل هالووین جالب و خلاقانه به همراه روش ساخت

38 مدل تشک برقی، حرارتی و مواج + قیمت خرید

برای ساخت گلدان کدویی به لوازم زیر نیاز دارید:

 • یک عدد کدو تنبل بزرگ دایره‌ای
 • چاقوی تیز
 • پلاستیک زباله
 • دریل
 • سنگ‌های ریز
 • خاک گلدان
 • گیاه مناسب با شاخه‌های افشان

پس از شستن کدو تنبل، آنرا از سمت بالا برش زده و محتویات کدو را خالی کنید. چند عدد سوراخ کوچک را به کمک دریل  در ته کدو تنبل ایجاد کنید. این سوراخ‌ها برای زهکشی آب گلدان است. پلاستیک زباله را داخل کدو تنبل قرار داده و ته آنرا نیز سوراخ کنید. کف گلدان را کمی سنگ ریزه بریزید.

3 مدل عکس کدو تنبل هالووین جالب و خلاقانه به همراه روش ساخت

تا نصف کدو تنبل را با خاک گلدان پر کنید، سپس گیاه مورد نظر خود را داخل گلدان قرار داده و تا سه چهارم کدو تنبل را با خاک پر کنید. سپس گیاه را به خوبی آب دهید. فقط باید حواستان به میزان آب درون کدو تنبل باشد چرا که آب زیادی باعث خراب شدن کدو تنبل می‌شود.

3 مدل عکس کدو تنبل هالووین جالب و خلاقانه به همراه روش ساخت

 

 

 • تلگرام
 • واتساپ

 

شاید خیلی ها بخاطر آشنا نبودن با روش شستن تشک طبی، قید شست و شو و تمیز کردن چنین تشک هایی را بزنند و صرفا به شستن روکش و روتختی یا شستن چند سال یکباره تشک طبی بسنده کنند. اما جالب است بدانید که تشک های طبی را باید دو بار در سال شست تا عاری از هر گونه میکروب، لک و پوست های مرده بدن شوند. در این پست با روشی بسیار ساده و صد در صد موثر آشنا خواهید شد که نیاز به هر گونه کار اضافی و طاقت فرسا را از بین می برد.

جدیدترین روش شستن تشک طبی با بهترین نتیجه و کمترین میزان کار

تشک های طبی رفته رفته جای تشک های معمولی را می گیرند و در حال حاضر به بهترین وسیله برای خواب و استراحت تبدیل شده اند. احتمالا می دانید که هر شخص عادی، به طور میانگین روزانه 8 ساعت از وقتش را بروی تشک می گذراند، این میزان برابر است با یک سوم طول عمر ما که زمان زیادی محسوب می شود. بنابراین وقتی این مقدار از عمر ما فقط روی تشک می گذرد باید از تمیز بودن جایی که دراز می کشیم اطمینان حاصل کنیم. شستن تشک طبی کار سختی نیست. اگر این کار را به طور مرتب انجام بدهید، هم ایمن تر خواهید بود و هم طول عمر تشک افزایش خواهد یافت. روش شستن تشک طبی در این پست بسیار ساده و موثر است طوری که از سادگی آن شگفت زده خواهید شد.

جدیدترین روش شستن تشک طبی با بهترین نتیجه و کمترین میزان کار

جدیدترین روش شستن تشک طبی با بهترین نتیجه و کمترین میزان کار

قدم اول در شستن تشک، برداشتن روتختی و جدا کردن روکش یا کاور تشک (در صورت وجود) است. روتختی یا روکش تشک را باید به صورت جداگانه داخل ماشین لباسشویی بیاندازید. در قسمت تنظیمات، داغ ترین دمای ممکن را انتخاب کرده و از پودرهای با کیفیت استفاده کنید. یادتان نرود که چرخه خشک کردن ماشین را هم فعال کنید. با این روش تمام میکروب ها، حشرات ریز و کثیفی ها از روی کاور پاک خواهد شد.

جدیدترین روش شستن تشک طبی با بهترین نتیجه و کمترین میزان کار

جدیدترین روش شستن تشک طبی با بهترین نتیجه و کمترین میزان کار

صفحه جدید ما را دنبال کنید

جدیدترین روش شستن تشک طبی با بهترین نتیجه و کمترین میزان کار

جدیدترین روش شستن تشک طبی با بهترین نتیجه و کمترین میزان کار

جدیدترین روش شستن تشک طبی با بهترین نتیجه و کمترین میزان کار

در حین اینکه کاور تشک داخل ماشین در حال شسته شدن است، به سراغ خود تشک طبی بروید. ابتدا تمام قسمت های تشک را با جاروبرقی تمیز کنید. سری جاروبرقی را طوری انتخاب کنید که به تمام درزها و گوشه های تشک نفوذ کند. رویه تشک و  بندهای کناری باید کاملا با جاروبرقی تمیز شوند، بیشتر کثیفی ها، گرد و خاک و حتی پوست و سلول مرده بدن انسان در همین قسمت های تشک جمع می شوند. بنابراین این مکان ها را حسابی جارو بکشید.

جدیدترین روش شستن تشک طبی با بهترین نتیجه و کمترین میزان کار

جدیدترین روش شستن تشک طبی با بهترین نتیجه و کمترین میزان کار

جدیدترین روش شستن تشک طبی با بهترین نتیجه و کمترین میزان کار

جدیدترین روش شستن تشک طبی با بهترین نتیجه و کمترین میزان کار

بعداز اینکه تشک با جاروبرقی تمیز شد، خیلی آسان تر می توانید لک ها و نقاط کثیف روی تشک را ببینید. حال نوبت کف و مایع است. از هر تمیز کننده پارچه ای می شود استفاده کرد، حتی برای ساده تر شدن کار می توانید چند قطره مایع ظرفشویی را داخل آب گرم حل کنید تا مانند شکل زیر کف کند.

جدیدترین روش شستن تشک طبی با بهترین نتیجه و کمترین میزان کار

روش شستن تشک طبی به معنای واقعی از این مرحله شروع می شود. یک پارچه نرم را داخل آب کف دار خیس کنید و بعد به صورت دایروی بروی لک ها و نقاط کثیف تشک بکشید. اگرچه با این روش لک ها کاملا ناپدید نخواهند شد اما تمام باکتری ها و جرم های کثیف از سطح تشک شسته می شوند.

جدیدترین روش شستن تشک طبی با بهترین نتیجه و کمترین میزان کار

حال بگذارید تشک کاملا خشک شود.

جدیدترین روش شستن تشک طبی با بهترین نتیجه و کمترین میزان کار

وقتی تشک تمیز و خشک شد، نوبت به زدودن بوهای بد از سطح تشک می رسد. برای اینکار کافی مقداری جوش شیرین در حد 500 گرم را روی تمام سطح تشک بپاشید.  حتما دقت کنید که جوش شیرین تمام رویه تشک پخش شده باشد، نگران مصرف زیاد جوش شیرین نباشید، شاید حتی بیشتر از 500 گرم هم مصرف شود.

جدیدترین روش شستن تشک طبی با بهترین نتیجه و کمترین میزان کار

جدیدترین روش شستن تشک طبی با بهترین نتیجه و کمترین میزان کار

اگر امکانش هست، اجازه بدهید جوش شیرین به مدت 24 ساعت روی تشک بماند تا تمام بوهای بد را از سطح تشک جذب کند. اگر 24 ساعت نمی شود، تا جای ممکن صبر کنید تا نتیجه بهتری بگیرید. البته اگر تشک را در معرض نور مستقیم خورشید قرار بدهید قدرت جوش شیرین در زدودن بوهای بد بیشتر خواهد شد و در نتیجه زمان کمتری لازم خواهید داشت. بعداز اینکه جوش شیرین بوهای بد را گرفت، دوباره نوبت به جارو برقی می رسد. با مکش بالای جارو برقی، تمام سطح تشک را تمیز نمایید.

جدیدترین روش شستن تشک طبی با بهترین نتیجه و کمترین میزان کار

بعداز پاک کردن جوش شیرین، نوبت به کشیدن کاور تشک طبی است. اگر کاور ندارید، توصیه می کنم حتما یک کاور کشی خوب برای تشک خود تهیه کنید زیرا تشک شما را در شرایط بهتری نگه خواهد داشت و طول عمر آنرا افزایش خواهد داد. یکی از مزیت های کاور تشک، پوشاندن قسمت های رویین، کناری و حتی زیرین تشک است بنابراین قسمت زیادی از تشک تمیز و پاک حفظ خواهد شد.

جدیدترین روش شستن تشک طبی با بهترین نتیجه و کمترین میزان کار

جدیدترین روش شستن تشک طبی با بهترین نتیجه و کمترین میزان کار

جدیدترین روش شستن تشک طبی با بهترین نتیجه و کمترین میزان کار

روی کاور هم می توانید برای زیبایی بیشتر روتختی یا روکش پارچه ایی هم بکشید و تخت را مطابق با سلیقه خود تزیین کنید. مشاهده کردید که روش شستن تشک طبی آنچنان هم سخت نیست و نهایتا یک روز زمان می برد. اگر تشک تان دو طرفه است توصیه می شود هر شش ماه یک بار طرف تشک را عوض کنید تا کمتر نیاز به شستن تشک پیدا کنید. اگر تشک طبی تان دو رو نیست، می توانید جای سر و پاها را عوض کنید که البته خیلی ها از این کار خوششان نمی آید. در هر حال تشک طبی باید هر سال دو بار شسته شود که در اینجا مشاهده کردید چقدر این کار ساده و بی دردسر است.

جدیدترین روش شستن تشک طبی با بهترین نتیجه و کمترین میزان کار

جدیدترین روش شستن تشک طبی با بهترین نتیجه و کمترین میزان کار

روش های دیگری برای شستن تشک خوشخواب وجود دارد مانند استفاده از آنزیم های مخصوص تشک به صورتی که میتوانید روی تشک آب داغ بپاشید یا اسپری کنید و سپس مایع شوینده ی آنزیم دار را روی اسنفج بریزید و با استفاده از آن ها تشک را بشویید همچنین میتوانید برای پاک کردن بیشتر و اثر بخشی بهتر از سرکه ی سفید نیز کمی استفاده کنید البته توجه کنید که کل تشک را با سرکه ی خالی نشویید چرا که سرکه به مرور زمان باعث پارگی و از بین رفتن بافت تشک می شود و بهتر است آن را با مواد شوینده ترکیب کنید تا در عین حال که اثر بخشی بهتری میگیرید برای شستن تشک خوشخواب آن خراب نشود .                                                                  به غیر از راه هایی که گفتیم برای شستن تشک یک راه دیگر هست که هزینه ی بیشتری دارد ولی دائمی می باشد و آن استفاده از دستگاه های مخصوص اینکار می باشد که به راحتی و سرعت و با کیفیت خیلی بهتری تشک خوشخواب را می شوید و خشک میکند .

جدیدترین روش شستن تشک طبی با بهترین نتیجه و کمترین میزان کار

روش شستن تشک طبی

جدیدترین روش شستن تشک طبی با بهترین نتیجه و کمترین میزان کار

 

 • نحوه نمایش کالاها

خرید تشک دو نفره خوشخواب مدل طبی فنری سایز 200 × 160 سانتی‌ متر

اطلاعات کلی

 • سایز

  200 × 160 سانتی‌متر

 • وزن

  32 کیلوگرم

 • سایر توضیحات

  – ارتفاع 25 سانتی‌متر

 • – رویه پارچه با بافت ژاکارد و ضد حساسیت

 • – متشکل از لایه‌های الیاف پلی استر با ترموباند، اسفنج رول، الیاف فشرده، اسفنج سوپر، موکت، مفتول فلزی، قاب فلزی M دار

خرید تشک دونفره طبی فنری رویال مدل 22 سایز 160× 200 سانتی متر

اطلاعات کلی

 • سایز

  200 × 180 سانتی‌متر

 • وزن

  33 کیلوگرم

 • سایر توضیحات

  – ارتفاع 25 سانتی‌متر

 • – رویه پارچه با بافت ژاکارد – ضد حساسیت

 • – متشکل از لایه‌های الیاف پلی استر با ترموباند، اسفنج رول، الیاف فشرده، اسفنج سوپر،موکت، مفتول فلزی، قاب فلزی M دار

خرید تشک یک نفره خوشخواب مدل طبی پاکتی سایز 200 × 90 سانتی‌ متر

اطلاعات کلی

 • سایز

  200 × 90 سانتی‌متر

 • وزن

  24 کیلوگرم

 • سایر توضیحات

  – ارتفاع 25 سانتی‌متر

 • – فنر منفصل پاکتی

 • – رویه پارچه‌ ژاکارد گرد بافت

 • – الیاف پلی استر

 • – آنتی باکتریال

 • – تشک نسبتا سفت

خرید تشک دو نفره خوشخواب مدل طبی فنری سایز 200 × 180 سانتی‌ متر

اطلاعات کلی

 • سایز

  200 × 180 سانتی‌متر

 • وزن

  33 کیلوگرم

 • سایر توضیحات

  – ارتفاع 25 سانتی‌متر

 • – رویه پارچه با بافت ژاکارد – ضد حساسیت

 • – متشکل از لایه‌های الیاف پلی استر با ترموباند، اسفنج رول، الیاف فشرده، اسفنج سوپر،موکت، مفتول فلزی، قاب فلزی M دار

خرید تشک یک نفره خوشخواب مدل طبی فنری سایز 200 × 90 سانتی‌متر

اطلاعات کلی

 • سایز

  200 × 90 سانتی‌متر

 • اندازه تشک

  یک نفره

 • وزن

  25 کیلوگرم

 • جنس

  پارچه تار و پودی بافت ژاکارد

 • پرشده با

  – متشکل از لایه‌های الیاف پلی استر با ترموباند، اسفنج رول، الیاف فشرده، اسفنج سوپر،موکت، مفتول فلزی، قاب فلزی M دار

 • قابلیت شستشو

  دستی

خرید تشک طبی فنری نوجوان مامیسا مدل رویال مدیکال یک نفره سایز 180×80 سانتی متر

اطلاعات کلی

 • سایز

  22×80×180 سانتی‌متر

 • اندازه تشک

  یک نفره

 • وزن

  14 کیلوگرم

 • جنس

  پارچه سوزنی آنتی باکتریال و فوم پلی اتیلن

 • پرشده با

  اسکلت فلزی، فوم پلی اتیلن

 • قابلیت شستشو

  دستی

 • سایر توضیحات

  – تشک طبی فنری نوجوان

 • – ارتفاع تشک 22 سانتی متر

 • – پارچه سوزنی آنتی باکتریال

خرید تشک طبی نوزاد ویونا مدل آنتی رفلکس

مشخصات کالا

 • کاربرد

  تشک تعویض , تشک خواب

 • ابعاد

  25*16*4 سانتی‌متر

 • ضخامت

  4 سانتی‌متر

 • وزن

  1000 گرم

 • پر شده با

  پلی‌اورتان

 • جنس روکش تشک

  پنبه

خرید تشک طبی رویال مدل M07 یک نفره سایز 200 × 90 سانتی‌ متر

اطلاعات کلی

 • مدل

  استاندارد

 • ابعاد

  200 × 90 سانتی‌متر

 • اندازه تشک

  یک نفره

 • جنس

  پارچه تاری و پودی پلی استر ژاکارد

 • پرشده با

  الیاف پلی استر

 • قابلیت شستشو

  ندارد

خرید تشک طبی رویال مدل آیسان M07P یک نفره سایز 200 × 90 سانتی‌ متر

 

 • مدل

  استاندارد

 • ابعاد

  200 × 90 سانتی‌متر

 • اندازه تشک

  یک نفره

 • جنس

  پارچه تاری و پودی پلی استر ژاکارد

 • پرشده با

  ‎الیاف پلی استر

 • قابلیت شستشو

  ندارد

 • سایر توضیحات

  سوپر طبی فنری

 

خرید تشک طبی رویال مدل R22 دو نفره سایز 160×200 سانتی متر

خرید تشک طبی فنری پازل مدل Tf10 یک نفره سایز 90×200 سانتی متر

خرید تشک طبی دانلوپیلو مدل Stella-3000 یک نفره سایز 90 × 200 سانتی متر

اطلاعات کلی

 • اندازه تشک

  یک نفره

 • جنس

  لاتکس

 • پرشده با

  فوم سرد و پلی فوم و لاتکس

 • قابلیت شستشو

  دستی

 • سایر توضیحات

  دارای پوشش دو جداره کاملا بهداشتی

 • پوشش قابل جابه‌جایی

 • قابل شستشو تا 60 درجه سانتی‌گراد

خرید تشک طبی یاتاک مدل Rk-1 یک نفره سایز 90×200 سانتی متر

 

 • ابعاد

  200 × 90 سانتی‌متر

 • اندازه تشک

  یک نفره

 • جنس

  پارچه ژاکاد سوزنی

 • پرشده با

  فوم،ابر،اسفنج

 • قابلیت شستشو

  دستی

 

خرید تشک طبی رویال مدل M12 یک نفره سایز 90×200 سانتی متر

 

 • مدل

  استاندارد

 • ابعاد

  200 × 90 سانتی‌متر

 • اندازه تشک

  یک نفره

 • جنس

  پارچه تاری و پودی پلی استر ژاکارد

 • پرشده با

  الیاف پلی استر

 • قابلیت شستشو

  ندارد

 • سایر توضیحات

  پارچه تاری و پودی پلی استر ژاکارد با طرح نقش دوزی شده

 • الیاف پلی استر اسپان باند ضد حساسیت

 

خرید تشک طبی رویال مدل Rk-22 دونفره سایز 160×200 سانتی متر

اطلاعات کلی

 • ابعاد

  160 × 200 سانتی‌متر

 • اندازه تشک

  دو نفره

 • جنس

  پارچه ژاکاد سوزنی

 • پرشده با

  فوم،ابر،اسفنج

 • قابلیت شستشو

  دستی

خرید تشک طبی دانلوپیلو مدل Luxus Life 3000 یک نفره سایز 100 × 200 سانتی متر

 

 • اندازه تشک

  یک نفره

 • جنس

  الیاف طبیعی ، لاتکس ،پلی استر، پلی پروپیلن، پلی آمید

 • پرشده با

  الیاف پلی استری و فوم لاتکس و مموری فوم

 • قابلیت شستشو

  دستی , ماشین لباسشویی

 • سایر توضیحات

  تشکیل شده از فوم لاتکس و مموری فوم

 • دارای ناحیه 7 زون

 

خرید تشک طبی پازل مدل Tf6 دو نفره سایز ۱۶۰x۲۰۰ سانتی متر

اطلاعات کلی

 • مدل

  استاندارد

 • ابعاد

  160 × 200 سانتی‌متر

 • اندازه تشک

  دو نفره

 • جنس

  پارچه 80 درصد پنبه و پافی گرماژ

 • پرشده با

  ریباند – اسفنج – نمد ترمو – اسکلت میکرو فریم

 • قابلیت شستشو

  ندارد

خرید تشک طبی رویال مدل Rk-100 یک نفره سایز 90×200 سانتی متر

اطلاعات کلی

 • ابعاد

  200 × 90 سانتی‌متر

 • اندازه تشک

  یک نفره

 • جنس

  پارچه ژاکاد سوزنی

 • پرشده با

  فوم،ابر،اسفنج

 • قابلیت شستشو

  دستی

خرید تشک طبی بالینو مدل پانیا یک نفره سایز 200×90 سانتی متر

خرید تشک یک نفره خوشخواب مدل طبی فنری سایز 200 × 120 سانتی‌متر

اطلاعات کلی

 • سایز

  200 × 120 سانتی‌متر

 • وزن

  30 کیلوگرم

 • سایر توضیحات

  – ارتفاع 25 سانتی‌متر

 • – رویه پارچه با بافت ژاکارد – ضد حساسیت

 • – متشکل از لایه‌های الیاف پلی استر با ترموباند، اسفنج رول، الیاف فشرده، اسفنج سوپر،موکت، مفتول فلزی، قاب فلزی M دار

طرز شستن تشک خوشخواب – چگونه تشک تخت را بشوییم – شستن تشک تخت – روش شستن تشک تخت – طریقه شستن تشک خوشخواب – ایا تشک تخت را میتوان شست

 • تلگرام
 • واتساپ

 

ضرورت خرید لوازم جانبی دوچرخه

برای دوچرخه‌سواری نیاز است که وسایلی را در کنار آن به همراه داشته باشید و به عنوان لوازم جانبی دوچرخه از آن یاد می‌شود. وسایلی که سبب می‌شوند لذت بیشتری را همراه با امنیت بالاتر برایتان به همراه داشته باشد. در این مطلب به معرفی لوازم جانبی دوچرخه می‌پردازیم و نکات مربوط به خرید آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم.لوازم جانبی دوچرخه شامل مواردی می‌شود که همراه دوچرخه نیست به همین دلیل اکثر لوازم جانبی مربوطه را هر شخصی بنا به استفاده و سلیقه‌ی خود تهیه می‌کند. لوازم جانبی تنوع بسیار زیادی دارد چرا که میزان و نحوه‌ی استفاده‌ی هر فردی متفاوت بوده، کسی که مبتدی است با یک فرد دوچرخه حرفه‌ای قطعا استفاده و انتظارات متفاوتی دارند.
اگر جزو کسانی هستید که می‌خواهید دوچرخه‌سواری را به صورت روزانه و به عنوان ورزش انجام دهید، یا به منظور کاهش آلودگی، قصد جابجایی به وسیله‌ی دوچرخه را دارید، ممکن است نیاز باشد لوازم جانبی دوچرخه را خریداری نمایید. با ما همراه باشید تا نکات مربوط به آن را مورد بررسی قرار دهیم.

39 مدل لوازم جانبی دوچرخه و تزئین دوچرخه + قیمت

نکات مربوط به خرید لوازم جانبی دوچرخه

از جمله لوازم جانبی دوچرخه می‌توان به آینه، چراغ، ترکبند، قفل، تلمبه، کیف، کیلومتر شمار، قمقمه، پایه نگهدارنده قمقمه، کلاه ایمنی، دستکش، بوق، روکش زین و راهنما اشاره نمود که در نهایت باعث می‌شوند میزان رضایت ما از دوچرخه‌سواری افزایش یابد. حال به بررسی نکات مربوط به خرید لوازم جانبی دوچرخه می‌پردازیم:

چراغ یکی از مهم‌ترین لوازم جانبی دوچرخه بوده و خرید آن در صدر لیست قرار دارد. دارای حالت‌های مختلفی از قبیل ثابت، چشمک‌زن، رقص نور بوده که برای استفاده دوچرخه در شب بسیار کارآمد است. برخی از مدل‌ها این قابلیت را دارند که در شب، نور لیزری در اطراف دوچرخه ایجاد می‌کنند و با این کار حریم امن را برای رانندگان مشخص می‌کند. خرید مدل شارژی بدون نیاز به استفاده از باتری بسیار کاربردی‌‌تر است.

39 مدل لوازم جانبی دوچرخه و تزئین دوچرخه + قیمت

قفل نیز یکی دیگر از لوازم جانبی دوچرخه است که انواع فلزی آن از مقاومت خوبی برخوردارند و امنیت بالایی دارند.

39 مدل لوازم جانبی دوچرخه و تزئین دوچرخه + قیمت

صفحه جدید ما را دنبال کنید

کاور دوچرخه به شما کمک می‌کند که در برابر ضربه، آسیبی به بدنه آن وارد نشود. البته برخی از افراد صرفا به دلیل جنبه‌ی تزئینی از آن استفاده می‌کنند. این کاور قسمت‌هایی از دوچرخه از قبیل تنه اصلی و تنه‌ی فرمان را بپوشاند.

زین و یا روکش زین این قابلیت را دارد که میزان خستگی شما را کاهش به میزان زیادی کاهش دهد. اگر برای مدت زمان طولانی از دوچرخه ثابت و یا معمولی استفاده می‌کنید توجه به این وسیله در اولویت خرید لوازم جانبی دوچرخه قرار دارد.

تلمبه یکی از وسایل ضروری برای هر دوچرخه‌سواری است چرا که در هنگام پنچر شدن چرخ‌ها به راحتی به وسیله‌ی تلمبه می‌توانید آن را رفع کرده و به مسیر خود ادامه دهید. تلمبه‌های دستی که وزن کم‌تری دارند برای خرید گزینه‌ی مناسب‌تری است چرا که جابجایی آن راحت‌تر است و به راحتی می‌توانید آن را به همراه خود داشته باشید.

39 مدل لوازم جانبی دوچرخه و تزئین دوچرخه + قیمت

کیلومتر شمار از جمله وسایلی است که برای افراد حرفه‌ای اهمیت دارد چرا که میزان مسافت طی شده برای محاسبه‌ی میزان کالری مصرفی قابل محاسبه است.

کیف یکی از وسایلی است که به شما کمک می‌کند وسایل مانند تلمبه، آچار و یا باتری را به همراه خود داشته باشید و در مواقع نیاز در دسترستان باشد. این کیف بر روی بدنه‌ی دوچرخه نصب شده و سبب می‌شود وسایل ضروری را همواره به همراه داشته باشید.

کلاه دوچرخه سواری نیز از جمله لوازم جانبی دوچرخه بوده که سبب افزایش ایمنی دوچرخه‌سوار می‌شود. استفاده از این وسیله مربوط به فرد مبتدی و یا حرفه‌ای نبوده و یکی از ملزومات محسوب می‌شود. کلاه را حتما در هنگام خرید بر روی سر خود امتحان کنید که از وزن سبکی داشته باشد و کاملا بر روی سرتان قرار بگیرد و تکان نخورد.

قمقمه نیز یکی دیگر از وسایلی که یک دوچرخه‌سوار باید همواره به همراه خود داشته باشید و در فواصل زمانی معین، آب بنوشد. توجه به این نکته مخصوصا برای افراد حرفه‌ای و یا ورزشکار بسیار حائز اهمیت است.

39 مدل لوازم جانبی دوچرخه و تزئین دوچرخه + قیمت

آینه یکی از لوازم تزیینی دوچرخه هست که به افزایش ایمنی شما نیز بسیار کمک میکند داشتن ان بسیار ضروری نیز  می باشد . دوچرخه سواران نسبت به دیگر وسایل نقلیه بسیار در خطر هستن مخصوصا در مکان های پرتردد که جای برای عبور مخصوص دوچرخه سواران نیست در نتجیه داشتن اینه ها برای دوچرخه یک امر ضروری هست تا ببینید چه وسیله ای در حال سبقت گرفتن از شما می باشد و اگر بخواهید هر دفعه برگردین تا پشت سرتان را ببینید ممکن است از سمت جلو برایتان حادثه ای اتفاق بیافتد درنتجیه داشتن اینه برای هر دو فرمون بسیار ضروری می باشد.

39 مدل لوازم جانبی دوچرخه و تزئین دوچرخه + قیمت

علاوه بر ضرورت اینه استفاده از ان یکی از روش های تزیین دوچرخه پسرانه و دخترانه نیز به حساب میاید . یکی دیگر از روش های تزیین دوچرخه پسرانه نصب زنگ یا بوق روی ان هاست که این وسیله علاوه بر جنبه ی تزیینی که دارد کاربردی نیز هست و در مواقع ضروری می تواند کمک زیادی بکند ، همچنین این وسیله برای بچه ها بسیار جذاب و باحال هست.

سوالات متداول :

وسایل جانبی دوچرخه چیست؟

وقتی دوچرخه‌ای می‌خرید حتما چرخ و فرمان و بدنه و زنجیر دارد ولی باور بکنید یا نه ممکن است رکاب نداشته باشد؛ چه برسد به زنگ و چراغ و جک. از آنطرف ممکن است یک دوچرخه شهری انتخاب کنید که نه فقط جک و ترک بند که سر خود گلگیر و زنگ و چراغ هم داشته باشد! پس تجهیزات جانبی‌ای نیاز دارید که احتمالا حین خرید دوچرخه باید به خریدشان فکر کنید.

چه لوازمی به عنوان لوازم جانبی دوچرخه ضروری است؟

اصلی‌ترین چیزی که باید بخرید یک کلاه دوچرخه سواری است. دومین چیزی که بدون آن نباید مغازه را ترک کنید، چراغ است.جک باعث می‌شود بتوانید دوچرخه را بدون نیاز به تکیه دادن به درخت و دیوار، پارک کنید. انواع زنگ یا بوق برای خرید وجود دارند. از مکانیکی‌ها تا باتری‌ای و غیره.تیوپ اضافه و وسایل پنچر گیری

ضرورت خرید لوازم جانبی دوچرخه چیست؟

لوازم جانبی دوچرخه مواردی است که به همراه دوچرخه عرضه نمی شود، بنابراین بیشتر لوازم مربوطه با توجه به کاربرد و سلیقه توسط هر فرد تهیه می شود. لوازم جانبی بسیار متنوع است، زیرا اندازه و روش استفاده برای هر فرد متفاوت است.دوچرخه سوارهای حرفه ای قطعاً کاربردها و انتظارات متفاوتی نسبت به دوچرخه سوار های حرفه ای دارند.

 • نحوه نمایش کالاها

خرید چراغ دوچرخه بسته 2 عددی

 • یر مشخصات

  قابلیت اتصال به لاستیک دوچرخه, ماشین و موتور

 • روشن شدن چرخ در حین چرخش

 • به همراه سه عدد باتری

خرید خطر بی ام ایکس دوچرخه مدل SH666

مشخصات

 • جنس

  پلاستیک

 • نحوه اتصال

  پیچی

 • مناسب برای دوچرخه‌های

  شهری , کوهستان , هیبریدی , جاده , بی ام ایکس , کورسی

 • ابعاد

  4*1*4 سانتی‌متر

خرید کیف دوچرخه مدل Jack Bike کد Bcl3490

مشخصات

 • رنگ نور

  قرمز

 • کاربرد

  روی چرخ

 • تعداد لامپ

  5 عدد

 • برد نور

  2 متر

خرید پایه نگهدارنده دیواری دوچرخه مدل otish 1

مشخصات

 • جنس

  فلزی

 • نحوه اتصال

  پیچی

 • مناسب برای دوچرخه‌های

  شهری , کوهستان , هیبریدی , جاده , بی ام ایکس , کورسی

خرید کیف زیر تنه دوچرخه طرح سه گوش کد MG17 سایز بزرگ

خرید شانژمان دوچرخه SHIMANO مدل Tourney

مشخصات

 • جنس

  آلومینیوم

 • نحوه اتصال

  پیچی

 • مناسب برای دوچرخه‌های

  کوهستان , هیبریدی

خرید قطعات ترمز دوچرخه ویبریک مدل 07 مجموعه 8 عددی

 

 • اقلام همراه

  4 عدد پایه ترمز فلزی

 • 2 عدد خم ترمز

 • 4 عدد پیچ به همراه واشر

 • 2 عدد سیم با روکش

 • 2 عدد کت ترمز پلاستیکی

 • 4 عدد لقمه ترمز

 

خرید شانژمان دوچرخه SHIMANO مدل Tourney

 • جنس

  آلمینیوم

 • مناسب برای

  هیبریدی

 • نحوه اتصال

  پیچی

خرید دسته دنده دوچرخه مدل خفاشی 7SP بسته 2 عددی

 

 • سایر توضیحات

  مناسب برای دوچرخه‌های 21 دنده(خودرو 7 سرعته-طبق قامه 3 دندانه)

 • ابعاد

  13x8x4 سانتی‌متر

 • وزن

  400 گرم

 • جنس

  آلمینیوم , پلاستیک

 • مناسب برای

  هیبریدی

 • نحوه اتصال

  پیچی

 

خرید تایر دوچرخه ایران یاسا مدل IrYas-26

 

 • سایر توضیحات

  سایز تایر 26×2.00

 • آج درشت

 • تایر سیمی میباشد

 • ابعاد

  65x65x5 سانتی‌متر

 • وزن

  1500 گرم

 • جنس

  پلاستیک

 • نحوه اتصال

  ساکشن کاپ

 

خرید دسته دنده دوچرخه مدل 29 بسته 2 عددی

 

 • سایر توضیحات

  دسته دنده طرح شیمانو 8 به 3

 • ابعاد

  18x8x3 سانتی‌متر

 • وزن

  500 گرم

 • جنس

  آلمینیوم , پلاستیک

 • مناسب برای

  هیبریدی

 • نحوه اتصال

  پیچی

 

خرید روکش زین دوچرخه مدل X10

خرید کت ترمز دوچرخه مدل FX مجموعه 2 عددی

مشخصات

 • ابعاد

  12x9x3 سانتی‌متر

 • وزن

  160 گرم

 • جنس

  پلاستیک , فلز

 • مناسب برای

  هیبریدی , بی ام ایکس

 • نحوه اتصال

  پیچی

خرید خودرو دوچرخه مدل ایندکس

خرید صفحه طبق دوچرخه مدل 48

خرید ر وکش سیم پره دوچرخه مدل SH25CM بسته 36 عددی

خرید صفحه طبق قامه دوچرخه مدل پیچی 42 غیر اصل

خرید گل پره دوچرخه مدل A1 بسته 20 عددی

 

 • سایر توضیحات

  گل پره دوچرخه رنگی بسته 20 عددی

 • ابعاد

  10x10x1 سانتی‌متر

 • وزن

  50 گرم

 • جنس

  پلاستیک

 • مناسب برای

  هیبریدی , بی ام ایکس

 • نحوه اتصال

  پیچی

 

خرید خم ترمز دوچرخه مدل 01

خرید کیف زین دوچرخه مدل MG02

لوازم اسپرت دوچرخه – وسایل تزیین دوچرخه – چگونه دوچرخه را زیبا کنیم – برچسب دوچرخه خفن – تزیینات دوچرخه – وسایل اسپرت دوچرخه- تجهیزات دوچرخه – ساخت تجهیزات دوچرخه

 • تلگرام
 • واتساپ

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!